Cestujem Tech & Time

Hotelový last-minute

4.3.2014

Nedá mi nepodeliť sa o zaujímavú službu pre cestovateľov. Objavila som ju len nedávno, ale už som ju stihla aj využiť. Ide o hotelový last-minute. Zatiaľ teda funguje iba vo väčších mestách a najmä v USA, ale snáď sa ešte rozšíri. I v Európe sa už dajú nájsť lákavé destinácie.

Hotel Tonight 01 Hotel Tonight 02

Princíp je jednoduchý. Hotely samozrejme nemajú vždy obsadené všetky izby. Takže voľné miesta môžu ostať buď voľné, alebo na ne dajú zľavu a ponúknu ich cestovateľom, ktorí zrovna prišli do mesta, zdržia sa len pár nocí a nemajú rezervovaný žiaden hotel. Rezerváciu je tak možné spraviť medzi 9:00 – 2:00 v deň, kedy sa chcete ubytovať.

Služba sa volá Hotel Tonight a aplikáciu stiahnete v App Store aj Google Play. Založenie účtu trvá iba chvíľočku a určite sa nenahnevám, ak do invite code napíšete: BMIKLOV, prípadne použijete priamo tento odkaz. Po prvom využití služby pribudne  nám obom po 20 €.

Hotel Tonight 03 Hotel Tonight 04

Aplikácia je veľmi intuitívna a hoci je služba po anglicky, nejakú obrovskú znalosť tohoto jazyka nepotrebujete. Po výbere cieľovej destinácie sa vám ukáže aktuálna ponuka voľných izieb, ktorá sa mení každým dňom. Vždy rezervujete jednu izbu najviac pre dve osoby na jednu až päť nocí. O každom mieste je dostatok informácií, takže budete vedieť, či má vami vybraný hotel WiFi, raňajky v cene, miesto na parkovanie, kedy je check-in a check-out, aké sú izby a podobne. Samozrejme nechýbajú fotky, postupne pribúdajú aj od návštevníkov. Ak preferujete hotel v určitej časti mesta, stačí prejsť na mapu a vyberať tam.

Hotel Tonight 05 Hotel Tonight 06

Vďaka promo kódom, ktoré sa občas objavujú môžete dokonca nazbierať dostatok kreditu na prenocovanie grátis. My sme si tak s priateľom užili víkend v Prahe s ubytovaním v útulnom štvorhviezdičkovom hotely na Václavskom námestí úplne zadarmo.

Nenájdete tu úplne lacné hotely a hostely, ale ak práve uprednostňujete lepšie ubytovanie, Hotel tonight je skvelá služba, ako tam stráviť pár nocí o niečo lacnejšie.

Jedinú nevýhodu by som zatiaľ videla v málo užívateľských hodnotení, takže na rozdiel od booking.com nemáte úplne istotu, že hotel je tak skvelý, ako sa prezentuje. Na druhej strane, zistiť si o hoteli práve z iných stránok nie je až taký problém.

HT_logo_white

Hotels give us their unsold rooms. We show you the day’s best values.
You book them easily and securely on your smartphone.

www.hoteltonight.com

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.