Tech & Time

Awesome Screenshots

21.1.2011

Awesome Screenshot: Capture & Annotate je skvelé rozšírenie do prehliadaču Google Chrome. Inštalácia je jednoduchá, stačí jeden klik na tejto stránke. Po nainštalovaní sa v prehliadači zobrazí malá ikonka.

Samotné používanie nie je o nič zložitejšie. Kliknete na ikonku a vyberiete, akú časť chcete zachytiť. Celú stránku, viditeľnú stránku, alebo len určitú časť. Vybraná oblasť sa dá ďalej upravovať. Je možné ju ohraničiť, pridať písmo alebo len šípku. Samozrejme vo viac farbách. Po dokončení môžete výsledný obrázok buď stiahnúť do počítača, alebo uploadnuť. Po uploade získate link ktorý je možné šíriť napr. na sociálnych sieťach.

1. Crop

(Obrázky sú len ako náhľad, po kliknutí sa zväčšia.)

2. Doplnenie

3. Upload/Download

4. Link

Dôvod prečo si Awesome Screenshots neviem vynacháliť je jednoduchý. Print screen je nepraktické. Občas mám na internete problém, ktorý priateľovi neviem logicky popísať. S Awesome Screenshots spravím obrázok, môžem poukázať na presnú časť s ktorou si neviem dať rady a obrázok mu rýchlo zašlem cez vygenerovaný link.

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.