O materstve Život s Adamkom

Prečo sme radi, že Adamko chodí do školičky

25.11.2019

Už je to trištvrte rok, čo chodí Adam do malej Montessori školičky. Aké sú najväčšie prínosy toho, že tam chodí a prečo neľutujeme, že tam chodí od 23. mesiacov?

  • Spoločnosť ďalších detí. Sú tam výborná skupina, Adam o iných deťoch hovorí rád a často. My sa s inými deťmi prakticky nestretávame, no Adam je čoraz viac spoločenský a v školičke aspoň narazí na rôzne spoločenské situácie a konflikty.
  • Väčšia samostatnosť. K tomu ho vedieme i doma, v školičke má ďalšie podnety a môže pozorovať ostatné deti. Najmä obliekanie a upratovanie, vďaka školičke spravil veľký pokrok.
  • Záujem o hudobné nástroje, najmä gitaru. Pretože Terka má gitaru a on má Terku veľmi rád. My nie sme hudobníci, na klávesoch nezahráme ani kohútik jarabý, všetky hudobné nástroje má doma len preto, že o to prejavil sám záujem na základe vplyvu zo školičky.
  • Kvalitnejší spoločný čas. Materstvo ma baví, čas s Adamom si užívam, ale neviem byť 100 % mama každý deň po dobu troch rokov. To že je tri dni v týždni v školičke nám všetkým prospelo a keď sme spolu, maximálne si to užívame. Má potom štyri dni spokojnú mamu, ktorá sa mu venuje oveľa viac. Ak by sme spolu boli denne, bola by som vyčerpaná. Sebecké? No u nás platí spokojná mama = spokojné dieťa. A ak je dieťa spokojné aj v školičke, v malom kolektíve, s úžasnými lektorkami a v motivujúcom prostredí, nevidím dôvod, prečo nám to nedopriať.
  • Menej hračiek doma. Lebo ich má v školičke.
  • Viac rôznorodých aktivít. Ktoré by ma doma nenapadli alebo ma nebavia.
  • Nové jedlá a suroviny, ktoré doma nevaríme.
  • Čeština. Je to síce slovenčine podobný jazyk, ale keď teraz denne počujem, aké slová hovorí inak, tak mám pocit, že sú to dosť odlišné jazyky. Celkovo mi na rozvoj reči príde školička dosť fajn.

Aktuálne je v období, kedy i cez víkend povie, že ide do školičky, ráno je pripravený na odchod o siedmej. Chodím ho vyzdvihnúť až po štvrtej, pretože skôr sa mu ešte nechce, chce sa po spánku a svačinke ešte hrať. Nie je to síce lacná záležitosť (6500 Kč za mesiac pri dochádzke tri dni v týždni, vrátane jedla), ale berieme to aj ako investíciu do jeho vzdelania a do života.

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.