O materstve Tehotenstvo

Postrehy z tretieho trimestra

10.4.2017

Adamko je na svete, začala mi skutočná materská dovolenka a skončil tretí trimester. Aj posledné tri mesiace môjho tehotenstva ma všelijako prekvapili.

O toaletách I

Tvorcovia záchodových kabiniek a miestností by mohli myslieť aj ženy v pokročilom stave tehotenstva. Ako sa mám odtiaľ dostať, keď mi otvoreniu dverí bráni obrovské bruško?

O toaletách II

Je to pravda, tehotné ženy majú skvelý prehľad o toaletách v meste. Alebo na trase Brno – Piešťany/Topoľčany v mojom prípade. Začínam sa orientovať v benzínkach, ktoré majú WC voľné prístupné, platené alebo na kľúčik. Nie že by mi vadilo platiť za WC, ale dosť to zdržuje, keď fakt musíte ísť, pretože už ste pol hodinu neboli.

Peekaboo

S malým hrávame Peekaboo. Taká tá detská hra, kedy si zakrývate a odokrývate tvár pred bábätkom. Akurát my to máme trochu komplikovanejšie tým, že je ešte v brušku.

Keď som zakrytá dekou alebo paplónom, tak kope a mrví sa. A keď sa chcem na tie jeho vlny, ktoré mi na brušku robí, pozrieť, tak prestane. Už vníma aj svetlo a to ho zaujíma tak veľmi, že spozornie.

O váhe I

Kým on priberie 200 g za týždeň, ja 2 kg.

O dýchaní I

Takže teraz, ako mi bábätko rastie ešte viac, sa mi bude ťažšie dýchať, lebo bábätko sa zväčšuje a ešte viac tlačí na pľúca a všade inde. Takže v priebehu mesiaca sa asi zadusím úplne.

O posteľných radostiach

Môj najväčší posteľný výkon spočíva v šikovnom obrate z jedného boku na druhý s poduškou pre tehotné, ktorý zvládam aj v polospánku.

O toaletách III

Wow, už celú hodinu (HODINU!) som nebola na WC. Čím som si taký luxus zaslúžila?

O dýchaní II

Ten úžasný moment, keď bábätko poklesne nižšie a uvoľni časť pľúc. Ja môžem zase dýchať!

O výhodách nespavosti

Výhody nespavosti v noci, ktoré prišli s tretím trimestrom tehotenstva. Ráno mám:

  • vyumývanú kúpeľňu
  • oprané
  • ožehlené
  • inbox-zero
  • menší hlad, lebo už som aspoň dvakrát jedla
  • prejdené všetky sociálne siete, vrátane Modrého koníka (by ste neverili, koľko je tam o druhej ráno aktívnych užívateliek)

O hračkách

Som si myslela, že tak malé deti hračky nepotrebujú. Niekto by to mohol povedať aj tomu môjmu. Zvykne sa hrať s mojim močovým mechúrom. Ísť deväťkrát v priebehu dvoch hodín na WC nie je tak skvelé, najmä keď sa snažíte zaspať.

O toaletách IV

Od rána čakáte na kuriéra a on zazvoní zrovna vo chvíli, keď ste na toalete? Nuž, v tehotenstve som tam pomaly častejšie, ako v posteli, takže čomu sa divím, tá pravdepodobnosť je fakt vysoká.

O pošte

Nevýhody práce z domu a materskej sú, že ste celý deň doma, takže poštárka vás LOGICKY nezastihne a nechá vám iba lístoček v schránke. Alebo mi možno len chcela ušetriť schody pre preberaní zásielky a naopak pridať jednu prechádzku naviac.

O začiatku materskej dovolenky

Piatok 24. február, 18:00. Ten najdivnejší pocit. Ukončujem posledné pracovné veci, maily, odpovedám na posledné správy. Na druhý deň mi oficiálne začína materská dovolenka. Čo sa robí na materskej, kým dieťa ešte nie je na svete?

O váhe II

Jednou z výhod tehotenského bruška je, že nevidím svoju skutočnú váhu.

Jednou z nevýhod moderných váh je, že stav posielajú priamo do mobilu.

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.