O materstve Život s Adamkom

Postrehy z rodičovskej?

10.9.2017

foto: Lucie Polášková

28 týždňov materskej skončilo. Prvých šesť som ešte mala Adamka pod srdcom, 4. apríla sa po dlhom a komplikovanom pôrode narodil akútnym cisárskym rezom a odvtedy je to neskutočne krásna zmena. Za 5 mesiacov sa naučil tak veľa! A ako sa zmenil. A vyrástol. Vážne, kde je ten malý drobček, ktorého sme si priniesli z pôrodnice? Do zavinovačky sa nezmestil po druhom mesiaci, na prebaľovací pult v štvrtom, z hlbokej korbičky v kočíku a postieľky vyrastie čoskoro. Smeje sa, výska, váľa sudy, už bolo aj druhé vzpriamenie a ja viem, že ani sa nenazdám a bude loziť.

Od včerajška som na rodičovskej dovolenke. Iný názov, ale prakticky sa pre mňa nič nemení, okrem toho, že najbližších 19 mesiacov budem dostávať o desať tisíc menej, ako na materskej a začnem pracovať. Nie hneď, nie na full-time, ale vypadnúť z IT oboru na tri roky je veľa, svoju prácu mám rada, skvelý kolektív, takže od októbra na pár hodín týždenne a z domu. Uvidím, čo na to povie Adamko.

Budú postrehy naďalej? Budú, ale nie v takej forme ako doposiaľ. Zhrnutie každého týždňa dá časovo zabrať aj keď som si denne to dôležité písala do poznámok. Veľmi rada sa vraciam k starším zápiskom a teším sa, keď si ich prečítam o rok, päť či desať. No ďalšie postrehy a zápisky budú nepravidelné, viac príbehové, rôzne. Budú to moje postrehy, poznatky, zistenia, objavy, názory. Takže budú!

Bude blog ešte o knihách? Ale isteže bude. Len nie tak často. Bude viac o tých detských, o zaujímavých akciách a tipoch s tým spojených. Beletria pre dospelých dostane priestor tiež, aj keď častejšie formou súhrnov. Samostatný článok sa dostane len vybraným knihám.

A čo cestovanie? No, v zime neviem či toho prejdeme viacej, ale od jari to začne, výlety hlavne po okolí a určite najmä baby-friendly miesta. Láka ma aj zimné víkendy stráviť mimo Brno, nie každý samozrejme, tak uvidíme. Každopádne, už to bude viac bábätkovské a rozhodne to chcem poňať ako inšpiráciu pre ďalších rodičov.

No a to je vlastne i celková zmena zamerania blogu, aj keď to už je pár mesiacov celkom jasné, kam smerujem. Vlastne som pôvodne ani toľko nechcela písať o živote s Adamkom, ale zistila som, že ma to baví. Byť mama-blog mi sadne asi viac ako byť iba knižný blog.

Tak dúfam, že sa vám tu bude páčiť aj naďalej a stále viac.

Mohlo by sa Vám páčiť

2 komentáre

 • Odpovedať B. 11.9.2017 na 10:31

  Škoda, že už nebudeš dál pokračovat tímhle tempem. Já sama píšu tímhle stylem – den po dni, i když spíš za sebe než za prcka a baví mě takovéhle zápisky i číst. Je to úplně jiná podoba článků, víc autentická, důvěrnější. Tyhle tvé týdny jsem pročetla se zájmem všechny. Mám jinak pouze jeden oblíbený kvalitní mamablog, jinak mi všechny přijdou na jedno brdo. Články na stejná témata, vypíchnutí jen významných informací, ne běžné situace, rady,… zkrátka nepřeberná tuctovost. Tak mě trochu mrzí, že končíš s tím, co mě tolik bavilo číst. Zůstanu dál čtenářkou, ale už asi ne pravidelnou. Určitě se těším na ty cestovací tipy 😉

  • Odpovedať Orvokki 11.9.2017 na 22:05

   Mňa to trochu mrzí tiež, ale už som to naozaj nestíhala, aj tie posledné týždne chodili s oneskorením. Preto tomu chcem dať iný formát, menej zaväzujúci. A radšej zhrnúť napríklad celý víkend (o tom bude zajtrajší článok). Ale určite budú bývať mesačné prehľady Adakových pokrokov, skrátené ich píšem na Instagram, trošku dlhšie na môj Facebook, na blogu budem mať väčší priestor. A ďalej sa uvidí, všetko to závisí od času, ktorý mi Adamko dopraje.

   Ešte ma napadlo, mohla by ťa zaujímať Rebelmama, píše na IG aj FB a veľmi ma baví čítať jej postrehy, má 5 mesačnú Rebeku. 🙂
   http://www.facebook.com/rebelmam/

  Zanechať odkaz

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.