Pekné veci

Vianočné darčekové inšpirácie pre deti – hračky (1. časť)

14.11.2017

JOU JOU & ROSA MITNIK

Pexeso, abeceda, obrázky… ilustrátorka Jou Jou ma baví. A keď sa spojila s talentovanou Rosou Mitnik, to sú vám, pánečku, ešte len veci. Kufrík, poťah na podušku, taštička, plagát… všetko v kolekcii To je moje. Dostať na fler.cz alebo rosamitnik.cz. Ja chcem všetko. Pre Adamka samozrejme.

PLAN TOYS

Drevené hračky Plan Toys má Adamko rád a rozhodne s ich dopĺňaním nekončím. Len už vyžaduje o čosi sofistikovanejšie. Veľmi sa mi páči farebné prevedenie hračiek, netrhá oči. A sú fakt kvalitné. Zoženiete na montessorihracky.cz. Zatĺkanie valčekov má už isté, pokukujem ešte po nejakých puzzle alebo dosiek na triedenie farieb či tvarov.

DETOA

A kto radšej hezky česky, tak kvalitné drevené hračky pre najmenších má aj česká firma Detoa. Určite ste na ňu narazili aj v hračkárstve. Trošku s väčším predstihom som Adamkovi vybrala balančnú hru s Krtečkom, Krtku, nerozlij to!.

GRIMM’S & HABA

Priznávam, na drevené hračky mám slabosť. Tak ešte ďalšie značky, ktoré ma zaujali (ale v ponuke majú aj iné materiály). Grimm’s a Haba. Vyberajte tu a tu. Prečo si ma získali? Na prvý pohľad sú to farby a jednoduchosť. U hračiek to považujem za dôležité, nepodporujem jednu hračku, ktorá vie všetko. Sama na Adamkovi vidím, že sa radšej venuje najprv jednej činnosti, potom druhej. A hračky strieda. Tak preto.

Čo na oko nevidieť, je filozofia za tým. Ekologické, výroba šetrná k životnému prostrediu, certifikované. Kým Adamko všetko skúma aj ústami, plastovú hrôzu z Wish alebo Ali nedostane. A potom vlastne tiež nie. U Grimm’s ma najviac bavia dúhové stavebnice. Haba má krásne hrkálky pre najmenších.

PERFO

Drevená stavebnica. To ani nepotrebuje viac slov, sen všetkých detí i rodičov. Ja mám vyhliadnutú tú od Perfo system.

KUFŘÍKOV

Tento nápad sa mi veľmi páči. Minimalisticky pojaté, kufrík na doma aj na cesty. Drevené figúrky, milé dekorácie, jednoduchý nábytok. Komplet celé vyrobené v ČR, stojí za tým práca viacero šikovných ľudí. Tomuto naozaj fandím a keď Adamko podrastie, teraz by predsa len hrozilo, že figúrku prehltne, jeden kufrík by u nás mohol nájsť domov. Dostať na piklezpytle.cz.

KUTULU

Kutulu sú nádherné, opäť minimalisticky pojaté hračky českej výroby. Sú pre ne typické geometrické tvary, jasné farby a bukové drevo. Za hračkou stojí príbeh a kultúra. A hodia sa aj ako dekorácia. Tak teraz už len vybrať, kôň alebo vtáčik? A labuť vlastne tiež nevyzerá zle. Ešteže mám na rozhodovanie tak rok-dva čas. Predáva kutulu.cz.

BŘICHOPAS

Jedného Břichopasa už máme doma a myslím, že by potreboval kamaráta. Autorské látkové bábiky a zvieratká vynikajú detailným spracovaním a originalitou. Ak poznáte české hračky pre kojencov Šapitó, tak vedzte, že za nimi stojí tá istá osoba. Pred rokmi ale odišla a Břichopas sa osamostatnil. A pozor. Marie Mrňávková, autorka a zakladateľka je maminou štyroch detí! Takéto ženy obdivujem. Kúpite na brichopas.cz.

SILUETTIVARSTAS

V zapadnutej fínskej dedinke Kiuruvesi vznikajú pod rukami dizajnérky Hanny Haimivaara-Hämäläinen nádherné drevené hračky, dekorácie a lampičky pre rozprávkovú detskú izbu v škandinávskom štýle. A na to ja fungujem. Sada drevených kociek Woodland už našla miesto v Adamkovej izbičke. Kocky sú z masívnej drevenej borovice, milo zladené. V 26 kusovej sade nájdete kocky s motívom stromov, hôr, kociek i trojuholníkov, nechýbajú ani zvieratká. Celý fínsky les v jednom vrecúšku. Drobnosť na koniec? Biele a čierne kocky majú tabuľovú farbu, takže ich môže dieťa ozdobiť kriedou. Kúpite na terve.cz.

A keď už sme pri Terve, pripomínam súťaž o nádherné pohľadnice s knižnou témou.

HUGO CHODÍ BOS

No a na záver už len jeden obchod. Aj eshop. S českými a slovenskými hračkami, s akými sa budete chcieť hrať aj vy. Hugo chodí bos.

Čo za hračky nájdu vaše deti pod stromčekom?

___

Zdroj: obrázky sú priamo z e-shopov, na ktoré v článku odkazujem.

Mohlo by sa Vám páčiť

1 komentár

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.