O materstve Život s Adamkom

Kam putovalo oblečenie, z ktorého Adamko vyrástol?

10.8.2017

Do nemocnice

Úplne prvá predstava bola, že ostane pre druhé. Nakoľko nie je vôbec isté, či niekedy nejaké druhé dieťa bude a keby aj, neplánuje sa na najbližšie tri roky, rozhodli sme sa oblečenie neskladovať.

Druhá predstava bola, že ho predám. Síce Adamko nemal veľa vecí, nechcela som ho zavaliť oblečením, ktoré ani nevynosí, ale za tašku sa nazbieralo. Fotiť a spisovať nejaké základné informácie ma prestalo baviť po prvej desiatke. Pár inzerátov som nahodila, ale nakoniec som usúdila, že pre pár korún sa mi s tým otravovať neoplatí a na pošte by som strávila nepekne veľa času, ak by som ich vôbec predala.

Inzeráty som vymazala, k oblečeniu prihodila obe zavinovačky, do ktorých sa už nezmestil, do krabice som odložila pár kúskov, ktoré si chceme na pamiatku nechať (prvé body, bodyčko z mojej firmy, body od bratových známych s „nápisom na mieru“ a pod.) a napísala som do nemocnice.

Nemocnicu FN Bohunice som vybrala preto, lebo Adamko sa tam narodil a s ich starostlivosťou sme boli spokojní. Viem, že bábätkám dávajú prvé oblečenie, takže maminky si nemusia nosiť svoje. Hádala som, že na detskom oddelení by našli využitie tiež. Od pani, s ktorou som bola v kontakte, som zistila, že veci, ktoré nevyužije nemocnica (tie, čo nie sú prateľné a musia sa čistiť chemicky napríklad) darujú sociálne slabším.

Môže byť. Spravím dobrý skutok a Adamkove oblečenie využijú aj ďalšie detičky. Ja nemusím strácať čas na pošte, fotením, nahrávaním inzerátov a odpovedaním na maily záujemcov. Win-win pre všetkých.

O pár mesiacov, až Adamko vyrastie aj z veľkostí 74 a 80, sa do nemocnice vyberieme znova.

„Nejmenší velikosti najdou své upotřebení na novorozeneckých odděleních v bohunickém areálu a v porodnici na Obilním trhu, o větší se jistě velmi rádi podělí kliniky naší Dětské nemocnice. Věci je možné donést do FN Brno na Jihlavskou 20 v pracovní dny cca mezi 7. a 15. hodinou na ředitelství, v mimopracovní dobu pak na Centrální evidenci pacientů. Obojí se nachází v budově L.“

Mohlo by sa Vám páčiť

2 komentáre

  • Odpovedať standyb 11.8.2017 na 08:06

    je to naozaj pekne gesto 🙂

  • Zanechať odkaz

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.