O materstve Pekné veci

Detský festival mini po tretie

3.12.2017

Cez víkend sme opäť vyrazili do Prahy, odkedy je Adamko na svete, sme tam akosi často. No vždy je to návšteva veľmi žiadaná. Rovnako, ako pred polrokom, kedy som bola na konci šestinedelia a Adamko bol maličké bábätko, čo prespalo 4 hodiny v šátku, i tentokrát sme išli na festival mini. (Prečítajte si: Jarný festival mini).

Tentokrát sa detská predajná akcia, plná prevažne malých šikovných predajcov a obchodíkov, konala v OD Kotva. Na piatom a šiestom poschodí ukázali to najlepšie i špeciálne limitky mnohé overené i nové značky. Ako inak, bolo na čo pozerať.

Hneď na úvod sme Adamkovi kúpili babycup. Pretože fľaša ho akosi prestáva baviť, učiaci hrnček je veľký a panákovka ťažká.
Nešlo sa nepristaviť pri Omnifera, kde sa predstavil univerzálny a minimalistický šátok mom, jednoduchý na údržbu a vhodný na celé nosiace obdobie. Adamko ale spinkal v kočíku, tak nebola príležitosť si ho vyskúšať. Krásny je, to môžem potvrdiť, na omak veeeeľmi príjemný, to snáď pri Omnifera ani inak nejde. A nosičský kabát tiež nádhera, len keby nestál viac, ako rodičák. Tak som len smutne popozerala a išli sme ďalej.

Krátka zastávka na jedlo v bistro a môžeme pokračovať. Vidím stánok s knihami, názov nakladateľstva Dynastie mi nič nehovorí, ale jeden titul ma na prvý pohľad upútal. Pristavujem sa, dávam sa do rečí, nakoniec odchádzam nadšená a s knihou Hello Ruby. Len čo v priebehu týždňa publikujem všetky rozpracované články, dostanem sa k tomu, prečo ma tak zaujala.

K Vianociam si prajem šijací stroj a aby som manželovi ukázala, že to so šitím myslím vážne, v Co budu dneska šít? si kupujem látku s predtlačeným vzorom. Sama som zvedavá, čo z toho vznikne.

Povinná zástavka pri dvojici Rosa Mitnik a Jou Jou. Motív To je moje obdivujem strašne moc, Rosa Mitnik si ma dokonca aj vyfotí, mám totiž jej kabelku. Mimoriadne pozitíva osoba, ukázala mi všetky novinky a rozprávala mi o nich s takým zápalom, že čo vám budem hovoriť, pod stromčekom niektoré z nich budú.

Hneď za rohom je Utukutu a majú na predaj aj húpacie dosky z nevyzdvihnutých objednávok, paráda, nakoniec jednu farbu vyberáme, napodiv fialovú, hoci najprv sme pozerali úúúplne iné.

Opodiaľ je stánok mimimo, pani predáva Montessori moduly, Adamkovi sme dvoje kupovali minulý festival a obľúbil si ich, budem mu ich dávať aj ako dekoráciu na domčekovú posteľ, tak sú krásne. Musela som prísť pochváliť a poďakovať. Ak by už Adamko sám sedel, tak by si vyskúšal aj stoličku a stolík pre batoľatá. Nabudúce už bude. A ešte raz ďakujem za darček.

Druhú stoličku, ktorú si zatiaľ nevyskúšal, no museli ju ísť pozrieť a definitívne sa rozhodnúť, je Sedees. Rastúca jedálenská stolička od chytrazidle.cz. Cez týždeň objednáme, bude pod stromček.

V beans store vyberáme Adamkovi traky a motýlika, bude robiť parádu. Na pár slov sa zastavujem aj v stánku Obchuudek, kde dostávame skvelý žitný chlebík. Budem sa tešiť na recept. Mali aj novú kolekciu Bamboolik AIO plienok, tak nakoniec dvoje vyberáme. S Bamboolik som totiž veľmi spokojná (o látkových plienkach mám tiež rozpracovaný článok).

Adamko sa ohlasuje, tak ideme obzrieť odpočinkovú miestnosť. Prebaľovací pult, sedačka, priestor na kočík, ekologické plienky a vlhčené obrúsky, dekorácie To je moje. Nechcelo sa mi odtiaľ odísť.

Z Meia si odnášame postavičku cuteguy, obdivujem ich na Instagrame a to nešlo jednu nemať. Bude, na Vianoce samozrejme. Pozrieť sme museli aj hniezdočko pre veľké deti v mimi concept. No obávam sa, že Adamkovi by nevyhovovalo, on sa v noci rád otáča a presúva.

Obdivovali sme toho oveľa viac, zastavili sa pri viac stánkoch. Pozrieť novú kolekciu BeBirdie, písmenkovú Mile.sk, detské kolky v arki, merino sety v kufríku u koa koa baby, vlnené capačky a rukavičky Noos baby, pančušky a podkolienky Bubbachic a pabula island (oboje krásne, ale s prímesou, bohužiaľ Adamko kvôli ekzému nemôže) a ešte oveľa oveľa viac.

Je jasné, že jarný si opäť nenecháme ujsť, joj, to bude mať Adamko rok, budú ho zaujímať nové veci, takže si to celé užijeme opäť trochu inak. Pretože hoci sortiment je vždy podobný, niektoré značky idú od začiatku, tak každý festival je pre nás iný. Najprv sme Adamka ešte len čakali, vyberali sme prvé oblečenie, hniezdočko, dekorácie, potom bol Adamko maličký, chcelo to nejaké veci aj pre mňa, teraz je vnímavejší, rozvíja sa a na jar si to prejde tak trošku i po svojom s prvými nesmelými krôčikmi (a možno aj na istotu, to dieťa ma neprestáva prekvapovať, ako rýchlo sa učí).

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.