O materstve Pekné veci

Detská výbavička bez modrej a ružovej | 1. časť

5.1.2017

Nie že by som mala niečo proti modrej alebo ružovej, ale nepáči sa mi ten stereotyp, kedy majú dievčatká prevažnú väčšinu veci v ružových odtieňoch a chlapci v modrých. Na svete je toľko úžasných a nádherných farieb, tak prečo sa zamerať iba na tie, ktoré boli priradené ako chlapčenské a dievčenské?

Dnes mi oficiálne začína tretí trimester, posledné tri mesiace do pôrodu, posledné tri mesiace príprav. Kočík je už poskladaný, zohnali sme postieľku, ktorej bočná priečka sa dá dať dole, aby mohla byť prisunutá k manželskej posteli, vyberáme oblečenie, dávame dohromady zoznam, čo skutočne potrebujeme a čo netreba.

A zariaďujeme izbičku. Miesto, kde bude spinkať cez deň, keď bude doma rušnejšie, kam môžem ísť pokojne kojiť, keď bude u nás návšteva, kde bude mať svoje veci, knižky a hračky, a nebude chýbať praktická komoda s prebaľovacím pultom. Tak prečo by nemohla vyzerať príjemne, detsky a útulne zároveň?

Našťastie miest, kde hľadať inšpiráciu je veľa. Vlastne plný internet. Takže ak ste tiež naladení v podobnom duchu, zariaďujete prvú detskú izbu alebo hľadáte darček pre blízkych s novorodencom, nechajte sa inšpirovať so mnou.

Dnes prvé tri tipy, ale mnoho ďalších bude nasledovať v pripravovaných článkoch.

Mit liv er smukt

Instagramový účet Markéty je jedna inšpirácia za druhou. Nikdy by som neverila, že aj čierno-biela izba pre deti môže vyzerať kúzelne. A inšpiratívny je aj jej blog mitliversmukt.blogspot.cz.

Minimalistický, severský a funkčný dizajn kde platí, že v jednoduchosti je krása. To ma veľmi baví, aj keď podvedome tuším, že s pribúdajúcim vekom dieťaťa a nárastom hračiek bude trochu problém udržať miestnosť tak úhľadnú.

tyyppi

Zdroj: www.terve.cz

Made in Finland

Detská poduška Tyyppi je moje malé guilty pleasure. Spoločnosť Lapuan Kankurit mám veľmi rada pre ich kvalitné veci, a toto bola u mňa jasná voľba ďaleko predtým, než sme sa vôbec pre bábätko rozhodli. Hneď ako som ju videla, vedela som, že presne toto bude prvá hračka, ktorú do postieľky dostane. Som zvedavá, či si ju o pár mesiacov zamiluje aj náš malý drobček.

Z fínskych dizajnoviek, ktoré u nás dostať na terve.cz, som mala vyhliadnutých ešte pár vecí. Dnes napríklad dorazili ďalšie plagáty od MuumuruTalviunia sme dostali na Vianoce a z lesnej kolekcie sme doplnili chýbajúce Lintukoto a Yömetsä. Najviac som sa ale tešila Mumínkovsku lampu. Nesvieti moc ostro (úsporná žiarovka má iba 5 W), vydáva tlmené svetlo, takže v noci ma úplne nepreberie. No a hlavne je to Moomintroll.

Dobré děti

Internetový obchod dobre-deti.cz ponúka české a ručne vyrábané vecičky pre najmenších. Každá jedna vyzerá nádherne a nájdu využitie pri spaní, hraní aj ako dekorácia. Pri prechádzaní jednotlivých položiek si v hlave skladám obrázky, ako by to všetko mohlo vyzerať u nás doma a na pripravovanú izbičku sa teším stále viac. Páčia sa mi najmä neutrálne farby a jednoduché vzory. Žiadne infantilné obrázky. Celkom ma prekvapili aj ceny, pretože som ich očakávala podstatne vyššie. A naviac robia Teepee stany a to sa nestratí v žiadnej detskej izbe.

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.