O materstve Život s Adamkom

Adamkov mesiac

8.8.2017

Už dlhšie mám rozpísané, tak rôzne všelikde, v poznámkach, diári i v hlave, príspevky, ktoré by som chcela dať na blog. Príspevky, týkajúce sa nového života, toho s bábätkom. Takže ich postupne dávam dohromady. Pôvodne to mal byť týždeň, lenže ich je viac ako len sedem. Naviac neviem zaručiť, že budem schopná ich publikovať vzorne každý deň, aj keď niektoré mám už nafotené alebo predpripravené.

O čom budú? Tak napríklad o leporelách, ktoré Adamka najviac bavili. Aby ste videli, že leporelo nie je len pre starších kojencov, ale hodia sa od prvých týždňov. O tom, ako vlastne trávim s Adamkom celý deň, ako vyzerá jeho hrací priestor, aké hračky ho bavia. Kde som čerpala informácie o psychomotorickom vývoji a prečo ho považujem za dôležitý poznať. Prečo nás baví vaničkovanie a čo to vlastne je. Kam putuje všetko Adamkove oblečenie, do ktorého sa nezmestí. Kde čerpať inšpiráciu, ak chcete v duchu Montessori viesť už kojenca. A možno ma napadnú ešte ďalšie.

Dúfam, že sa mi všetky podarí publikovať v priebehu tohto mesiaca. Ten prvý pribudne už zajtra, to viem naisto, mám ho už napísaný.

Mohlo by sa Vám páčiť

2 komentáre

 • Odpovedať B. 8.8.2017 na 13:00

  Na články se těším. Tvůj blog musí být super pro někoho, kdo má malého prcka, nebo ho teprve čeká. Ten můj už je trochu větší, takže tipy bohužel nevyužiju, ale i tak je hodlám pročíst. Jen si někdy říkám, že vše v tvém podání působí tak harmonicky, až idylicky, že by se semtam možná četlo trochu líp i o nějakých nevydařenostech, apod. 😉

  • Odpovedať Orvokki 9.8.2017 na 11:43

   Keď popravde, my ani nemáme moc nevydareností. A ja beriem všetko s humorom. Iba spočiatku to nebolo jednoduché.
   Pôrod ku koncu horor, to som spísala v šiestom týždni. Krátko na to som bojovala s kojením, čo nie je vôbec tak jednoduché, ako sa na prvýkrát zdalo, prešla som si retenciou, pár nocí sme sa nevyspali, pretože Adamka bruško trápilo (takto spätne si myslíme, že to bol skôr hlad, ale to nám tie prvé dni nikto nepovedal, že niektoré miminka pijú pomalšie, že kojenie môže trvať aj 40 minút a že môžem kojiť kľudne po hodine).
   Ale odvtedy je to už pohoda. Kojenie konečne bez problémov, bruško ho netrápi, v noci sa budí raz, výnimočne dva-tri krát.
   A najmä ja beriem všetko s veľkým optimizmom. Keď sa zobudí už o tretej v noci a nechce spať? Nevadí, hráme sa, alebo poupratujem kým sa hrá sám. Vyspím sa kľudne ďalšiu noc. Možno až začnú rásť zúbky, tak to bude iné.
   Ale myslím, že aj vďaka noseniu v šátku, spoločnému spaniu, manželovej pomoci a celkovej pohode, je Adamko bezproblémové bábätko. 🙂

  Zanechať odkaz

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.