Adamkova knižnica O knihách

Zvieratá v zime

12.10.2018

Pred odletom do Írska som zašla do kníhkupectva pre dve nové knihy, aby mal Adamko na cestu niečo obľúbené, no zároveň neokukané. Voľba padla na dve knihy a jednu z nich vám dnes ukážem. Je to akýsi vyšší level známych MiniPédii z nakladateľstva Svojtka.

Pôvodne som chcela rozprávku, pretože vydávajú aj skrátené verzie s pohyblivými prvkami. Už máme Knihu džunglí, ktorú sme brali do USA. Lenže som sa nevedela rozhodnúť ktorú a Adamkovi sa už nepáčilo moje dlhé rozhodovanie. V tom mi padol zrak na sériu První objevy a knižku Zvířata v zimě.

Roadtrip s batoľatom – knihy do lietadla i do auta

No a bolo rozhodnuté. Do obrázkov som sa okamžite zamilovala. Zvierat nie je nikdy dosť a tie zimné len tak nestretneme. Naviac pohyblivé prvky sú tam skvelé. Hneď na prvej dvojstrane vykukujú malé polárne medvede rovno z troch okien!

V týchto „zložitejších“ sériach nie sú len posúvacie časti, ale na konci je i jedna otáčacia. A to Adamka tiež baví. Krásne bolo sledovať jeho začiatky, keď sa ešte len učil, čo to dokáže a ako sa s tým točí. Zvířata v zimě majú tučniakov, ktorý skáču do vody a chytajú ryby.

Veľmi sa mi páčia ilustrácie, asi najkrajšie zo všetkých svojtkovských pohyblivých knižiek, aké som mala v rukách.

Séria je už pre trochu väčšie deti, ale samozrejme si ju užijú aj batoľatá. Nájdete v nej rôzne otázky, text a informácie, takže pre škôlkarov má i pridanú náučnú hodnotu. Adamka zatiaľ zaujímajú len tie pohyblivé časti a ukazovanie na známe zvieratá. Ale účel plní na jedničku a ja mám radosť, že sa zaradila k jeho obľúbeným knihám.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.