O knihách populárne náučné

Zdravé těhotenství, přirozený porod

22.10.2016

zdrave-tehotenstvo-prirodzeny-porod

Autor: Ingeborg Stadelmann
Názov: Zdravé těhotenství, přirozený porod
Rok vydania: 2009 (3. vyd.)
Vydavateľ: One Woman Press
Počet strán: 514
Orig. názov: Die Hebammen-Sprechstunde
Preklad: Barbora Sadílkov a Barbora Tomečková

. . .

Posledná a zároveň najrozsiahlejšia kniha, ktorú som v priebehu tehotenstva prečítala, bola kniha Zdravé těhotenství, přirozený porod s podtitulom Citlivý průvodce německé samostatné porodní asistentky těhotenstvím, porodem, šestinedělím a kojením, který nabízí ověřené praktické návody, jak v těchto obdobích využít bylinek, homeopatických přípravků a éterických olejů.

Napísala ju nemecká pôrodná asistentka s dlhoročnou praxou už v roku 1994 a od tej doby sa dočkala aktuálnejších prepracovaných vydaní i mnoho prekladov. Keď som hľadala tehotenské knihy, táto sa spomínala najčastejšie. Presvedčili ma aj prevažne pozitívne, ba priam až nadšené ohlasy.

Kniha je to najmä textová, nie sú v nej žiadne fotografie, lákavé ilustračné obrázky ani rôzne členenie texty. Skrátka iba text rozdelený na tri veľké kapitoly – tehotenstvo, pôrod a šestonedelie; a množstvo podkapitol. Má viac ako 500 strán, takže je jasné, že informácií je v nej naozaj veľa.

Nie je písaná veľmi odborne, ocenia ju prvorodičky i pôrodné asistentky. Nevyhýba sa snáď žiadnej téme.

Jednotlivé časti sú doplnené aj možnosťami využitia byliniek či éterických olejov, ale koho tieto veci nezaujímajú alebo ich nepraktikuje, s kľudom ich môže preskočiť na ďalší odsek.

Najlepšie je knihu čítať len s malým predstihom, no postupne, ako tehotenstvo postupuje. Za mňa asi najprínosnejšia kniha v tomto obore, ktorú si veľmi rada prečítam aj pri druhom či treťom tehotenstve.

5/5

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.