O knihách

Zápisník pre každého knihomoľa

30.12.2016

Trošku som po ňom pozerala aj ja sama, ale dúfala som, že sa objaví medzi vianočnými darčekmi. A skutočne som ho v jednom balíčku našla. Našťastie, pretože aktuálne je už vypredaný. Reč je o Knihomoľskom zápisniku, ktorý vymyslel a pripravil Martinus.sk.

Len teraz mám dilemu. Kým za tento rok by bol úžasne plný, prečítala som viac ako 100 kníh, veľa cestovala a teda i čítala (na konci je knižná mapa), poznačila si viacero citátov… no skrátka v tejto chvíli by som už pravdepodobne hľadala posledné voľné miesta, rok budúci bude kľudnejší. V januári sa síce chystáme ešte na víkend do Berlína, no s nástupom na materskú a malým bábätkom sa naše cestovanie obmedzí na Česko, Slovensko, možnom koncom roka aj nejaká okolitá krajina, a knižnú výzvu si prvýkrát po mnohých rokoch nastavím na menej ako 100 kníh.

Výhodou zápisníka ale je, že nemá konkrétne týždne. Je možné zaznačiť ľubovoľný a vlastne ho tak natiahnuť aj na dlhšie obdobie. Takže nakoniec to bude druhá knižka nášho syna. V tej prvej s názvom To je moje mu zaznačíme, ako ho baví život, v Knihomoľskom zápisniku mu budem písať o knihách, ktoré mu budem prvé roky čítať. Aspoň kým sa to nenaučí sám.

Čo v zápisníku nájdete?

Najviac priestoru je pre vás a vaše knihy. Týždne, v ktorých čítate, čo čítate, miesto na poznámky, citáty, ale kľudne aj niečo nalepiť. Na začiatku nechýba možnosť zaznačiť si knižné plány a maľovanka! (Vďaka tomuto článku som sa dozvedela, že spisovne nie je ani omaľovánka ani vymaľovánka. Ďakujem JazykovaPoradna.sk.)

Na konci nájdete Oflajnpédiu s užitočnými informáciami aj pravítkom, dve strany literárnych zaujímavostí, možnosť ohodnotiť najlepšie prečítané knihy a spomínaná knižná mapa. Na úplný záver si môžete napísať vlastný príbeh a nechýba ani obálka na… bločky od kníh? Záložky? Knižné útržky?

A medzitým narazíte na ilustrácie s ďalšími zaujímavosťami. Napríklad o kráľovi čokolády Roaldovi Dahlovi alebo autorovi Malého princa. Neviem, koľko má strán, ale úplne tenká nie je. Papier sa zdá byť kvalitný, obal z tvrdého papiera, vo vnútri záložka a zatvorený ostane vďaka gumičke.

Tak ešte náhľad do vnútra a teraz už len premyslieť (a najmä objednať) detské knihy a rozprávky, ktoré začnem od apríla čítať.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.