Adamkova knižnica O knihách

Z Knihozeme prišiel Kostík

23.5.2018

Kostík je malá kostrička. Nie veľká kostra, ktorej sa ľudia boja, ale malá hravá kostrička. Ale teraz je Kostík smutný, pretože mu vypadol zub. Už tak nemal žiadnych kamarátov a ako si nájde aspoň jedného, keď je štrbavý? Má síce psa Žebírka, ale Kostík by chcel kamaráta. A zub. Takže keď uvidí dievčatko Rozárku, ako jeden zub zahrabáva do zeme, poprosí ju, či by si ho mohol zobrať.

Lenže i Rozárka zub potrebuje, hoci zahrabaný. Tak sa dali do reči a zistili, že majú veľa spoločného. Niekedy stačí naozaj málo a udeje sa tak veľa.

Kostík hledá přátele je útla knižka o priateľstve. S krátkym príbehom a s veľkým posolstvom. Určená je pre deti približne od troch rokov, takže i dej je veľmi zjednodušený. No deti si z neho odnesú ponaučenie o odvahe, kamarátstve i rozdielnosti.

Za grafikou stojí poľský grafik a ilustrátor Pawel Pawlak. Ilustroval desiatky kníh za ktoré získal viaceré ocenenia a spolupracoval s vydavateľmi z celého sveta. Kostíka spracoval veľmi netradične formou koláže. Striedajú sa strany svetlé a tmavé, podľa toho, v ktorom svete sa nachádzame.

Aj napriek tomu, že hlavná postava je kostra a jeho strany sú veľmi tmavé, príbeh nepôsobí desivo ani smutne. Práve naopak. A myslím, že Kostíka si deti obľúbia práve pre jeho priateľskú povahu. Ukáže im trošku iný svet a že nájsť kamaráta nemusí byť tak zložité.

Za poskytnutie knihy k recenzii ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Z Knihozeme priplávala Gerda – Orvokki's blog 23.5.2018 at 19:41

    […] je pre deti od štyroch-piatich rokov. Na rozdiel od Kostík a Franklina, ktorí vychádzajú v rovnaký deň a o ktorých dnes tiež píšem, je Gerdin príbeh […]

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.