Adamkova knižnica O knihách

Z Knihozeme priletel Franklin

23.5.2018

Drak Franklin si hrozně rád příběhy čte,
hřejí ho v noci, ve studené tmě.

Tak začína príbeh o drakovi, ktorého sa nemusíte báť. Lenže je to drak a pred drakmi majú ľudia rešpekt. Takže keď vyletí na oblohu a priblíži sa k neďalej dedinke, zrazu sa všetci schovajú. Franklin sa preto vráti domov a číta si.

Číta o rytieroch, pečení, pavúkoch, kung-fu, cvičení i Vikingoch. A pije čajík z harmančeku. Lenže čo z toho, keď sa ho všetci boja a Franklin sa nemá s kým porozprávať?

Bojí sa ho chlapec i pani. Možno preto, že nečítajú. Pretože keď stretne dievčatko, ktoré si pod stromom číta knižku zistí, že ona sa drakov nebojí. Drakov má rada a pozná ich z knižiek. Franklin a dievčatko sa môžu rozprávať donekonečna. O knihách, ktoré prečítali, o príbehoch, z ktorých akoby boli stvorení.

A tak prídu s nápadom, ako dostať knihy medzi ľudí. Zdieľať radosť. Aj keď to bude spočiatku ťažké, pretože ľudia sa predsa drakov boja.

Franklinova létající knihovna je nádherný rozprávkový príbeh o láske k čítaniu a ku knihám. O svetoch, ktoré sa malým i veľkým čitateľom otvárajú.

Jednoducho zrýmované krátke verše doplnené veľkoformátovými obrázkami skúsenej ilustrátorky Katie Harnettovej. Za textom stojí Jen Campbellová, možno poznáte jej dve humorné knižky (Další) Divné hlášky z knihkupectví. Jen má celkovo ku knihám blízko, je tiež knižnou blogerkou a vlogerkou. A na Franklinovi to poznať, že za ním stojí človek, ktorý má knihy rád a rád o nich rozpráva.

Franklinova létající knihovna deťom od približne troch-štyroch rokov ukáže, že čítať knihy je naozaj skvelé. Spoznáte celý svet a nájdete nových kamarátov. Naviac si môžete plniť sny, aj tie najbláznivejšie.

Za poskytnutie knihy k recenzii ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.