Adamkova knižnica O knihách

Z Knihozeme k nám doputovali Kostík, Franklin a Gerda

23.5.2018

Od zajtra budú kníhkupectva po celej Českej republike bohatšie o dvanásť krásnych nových kníh pre deti. Prídu z Knihozeme a na svoje si prídu malé deti i mládež.

Víte, že existuje místo, kde spolu žijí ledoví obři, drak Franklin i nebezpeční piráti? Místo, kde se můžete kamarádit s dinosaury, čarovat i létat na koštěti? Takové místo opravdu existuje! Jmenuje se Knihozem. V mapách ji však nehledejte. Knihozem tak trochu je a tak trochu není. Je to země, kde vznikají ty nejkrásnější příběhy…

Dospeláci majú svoj Velký knižní čtvrtek, deti budú mať Knihozem. Projekt vydavateľstva Albatros Media, ktorí predstaví zaujímavé knihy. Kníh pre deti totiž vychádza neuveriteľné množstvo a podľa mňa sa v nich strácajú aj sami vydavatelia. Knihozem je začiatkom dlhodobejšieho projektu a rodičom trochu uľahčí výber. Čo sa takto pred dňom detí celkom hodí.

A skvelé je, že Albatros Media pošle balíky kníh aj do detských domovov a vybraným organizáciám. Takže tento víkend budú deti v celej republike čítať.

Pre najmenšie deti, vekovo okolo 2 až 5 rokov vyjdú tri knižky. Všetky tri už máme doma, dôkladne sme ich s Adamkom prelistovali, prečítali a môžete si o nich prečítať v samostatných článkoch, kde som vám ich trošku nafotila, aby ste videli tie nádherné ilustrácie.

A ak mi do piatka polnoci do komentárov napíšete, na ktorú z dvanástich kníh sa najviac tešíte, trom z vás pošlem pohľadnicu.

You Might Also Like

4 komentáre

 • Reply Zuzana 23.5.2018 at 22:05

  Tak my by sme veru radi Gerdu 🙂 Velryby a more, to u nas ficiiiii 🙂

  • Reply Orvokki 23.5.2018 at 22:06

   Gerda je tuším najväčší favorit. 😀 Ako niekto poznamenal na FB (už neviem presne kde a u koho), veľryba je nová líška. 😀

 • Reply Zuzana 25.5.2018 at 09:03

  Ano, nova liska 🙂 To sedi. Neviem ci to nebola Vik. U nas to zacalo Hlbokomorskymi rozpravkami aj ked tam velryba nebola. Potom bolo Pod vodou/pod zemou, Ema a ruzova velryba. No ked si pri mori, neda sa nemysliet aj na tie velke tvory co tam ziju 🙂

  • Reply Orvokki 26.5.2018 at 21:46

   Áno áno, tiež myslím, že to bolo u Vik. 🙂

  Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.