O knihách populárne náučné

Yoga Girl

16.1.2017

Autor: Rachel Brathen
Názov: Yoga Girl: Moja cesta
Rok vydania: 2015
Vydavateľ: Motýľ
Počet strán: 168
Orig. názov: Yoga Girl
Preklad: Zuzana Angelovičová

. . .

Rachel Brathen som „spoznala“ na Instagrame. Necvičím jógu nejak často, pravidelne som začala až v tehotenstve, pretože mi pomáha na chrbát. Na Instagrame sledujem tri inšpiratívne účty jogínov, ktoré mi vždy vyčaria úsmev. @yoga_girl je jednou z nich. Tá holka ma baví aj preto, že je tehotná a v 31. týždni robila stojky! Ja som v 29. a mám problém vstať z postele.

Yoga Girl je inšpiratívna biografia. Kniha, na ktorú som narazila náhodou a mala ju dlho vo wishliste. Stále som ju chcela, až si ku mne našla cestu vďaka Vianociam a knižným darčekom od blízkych. Ešte v ten večer som ju prečítala.

Rachel je vo svojej knihe veľmi otvorená. Najväčšiu časť zaberá jej vlastný príbeh, jej cesta. Hovorí o svojom neľahkom detstve, útekoch z domu, experimentovaní s drogami, životných trápeniach a nešťastiach, živote bez peňazí v zahraničí. Preskákala toho naozaj veľa, no nikdy sa nevzdala. Dnes je veľmi úspešná, šťastná a inšpiruje tisíce ľudí po celom svete. A cvičí jógu.

Na Instagrame si ľudí získala krásnymi fotkami i úprimnosťou. Presne taká je aj kniha. Úprimná a doplnená fotkami. Žije v Arube v Karibiku, takže sa pripravte na pláže, slnko, more, plavky… a veľa veľa úsmevov. Tuším na každej fotke vyzerá vyrovnaná a spokojná so svojim súčasným životom.

Nebola by to správne inšpiratívna kniha, ak by bola iba o autorke samotnej. Nechýbajú ani jej obľúbené recepty, napríklad na smoothies a samozrejme rôzne zostavy z jógy. Naviac vám ukáže čaro meditácie.

Úprimne som od knihy nečakala veľa, hoci som si ju chcela prečítať naozaj dlho. Ale bola som milo prekvapená, doteraz ju mám na stolíku, kvôli receptom, meditácii a niektorým cvičebným zostavám. 168 strán doplnených fotografiami nedáva veľa priestoru na zbytočné opakovanie sa, povedané je to najdôležitejšie a koniec prišiel v tej najlepšej chvíli.

Knihu by som vám odporúčala bez ohľadu na to, či je jóga pevnou súčasťou života, navštívili ste iba pár lekcií alebo ste sa naopak nikdy na podložku nepostavili. Inšpirovať môže každého, nie len čo sa týka jógy. Oceňujem, že nie je napísaná otravnou motivačnou formou. Je to naozaj osobná spoveď mladej ženy, ktorá svojim príbehom nadchla nespočet ľudí.

4,5/5

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.