CZ a SK napätie O knihách

Výherca knihy Jednou nohou v hrobe

15.3.2015

Dominik Dan Jednou nohou v hrobeDva týždne ubehli, nadišiel čas vybrať, komu poputuje najnovšia, v poradí už 20. detektívka slovenského spisovateľa Dominika Dána. Ďakujem všetkým zúčastnením za ich odpovede, všetci vyplnili aj tie nepovinné, a samozrejme internetovému kníhkupectvu preskoly.sk za venovanie knihy do súťaže.

Z môjho malého prieskumu o tom, či čítate krimi príbehy a či siahate aj po našich autorov vyplynuli pekné výsledky.

Na otázku Čítate detektívky, krimi alebo thrillery? odpovedalo 45 % Áno, sú to moje obľúbené žánre a 55 % Áno, ale nie veľmi. Nenašiel sa nikto, kto by sa s týmto žánrom ešte nestretol, ale v súťaži o detektívku je to celkom logické.

Odpovede v druhej nepovinnej otázke A čo knihy od českých/slovenských autorov obecne? Čítate, alebo uprednostňujete zahraničných? ma potešili ešte viac. 14 % odpovedalo Čítam, vyhľadávam, kupujem a šírim o nich informácie ďalej, 55 % hlasovalo za možnosť Čítam, ale iba pár svojich obľúbených autorov. Vyslovene s negatívnou odpoveďou neprišiel nikto, iba 5 % hlasujúcich si nie je vedomých, že by niečo prečítali a ten zvyšok síce pár kníh prečítal, ale cielene nevyhľadáva.

No ale prejdime k tomu najdôležitejšiemu, komu poputuje detektívka Jednou nohou v hrobe. Vybrať iba jedného opäť nebolo jednoduché, ale nakoniec sa víťazom stáva

Katka (Pravá knihomolka)

Víťazke som pred chvíľkou odoslala e-mail, keby sa náhodou do 72 hodín neozve, vybrala by som iného výhercu.

Ešte by vás možno zaujímalo, aké knihy ste spomínali v odpovediach. Tak ak hľadáte typy na dobré detektívky, čitatelia môjho blogu odporúčajú následovne. Najviac sa v odpovedi vyskytoval Robert Galbraith a.k.a. Joanne Rowlingová s detektívkami Volanie Kukučky a Hodvábnik. Priznám sa, že som zatiaľ ani jednu nečítala. Nasledovali klasiky ako Jo Nesbø, Stephen King, séria so Sherlockom, Agatha Christie a Henning Mankell. Pomerne často sa objavoval aj Dominik Dán. Z ďalších autorov odporúčate Lisu Jacskon, troch pátračov, Agathu Raisinovú, Codyho McFadyena, Åsu Larsson, Eduarda Fikera (pozrite na recenziu na ctemeoba.blogspot.cz), Rébus od Dicka Francisa alebo citujem „zabijácky suchý humor“ Smrtislava Hezouna :). A víťazka odporúča Zygmunta Miloszewského.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.