knižné info O knihách

Vydajte sa na stopu s babičkami

23.4.2016

BABIČKY NA STOPE
Fínska spisovateľka Minna Lindgrenová príde do Prahy

„Čím dál víc smrti vstříc!“

Byť na dôchodku neznamená len samotu, aktivity v domove dôchodcov a každodennú všednosť. O tom vás presvedčia akčné babičky z domova dôchodcov Podzimní háj, hlavné hrdinky trilógie Babičky. Príbehy troch deväťdesiatnic, ktoré sa rozhodli odhaliť podivné udalostí v ich okolí. Určite ste sa už v severskej literatúre pobavili nad dôchodcami, ktorí vás svojim dobrodružstvom poriadne rozosmiali, či už to bol Alan Karlsson alebo Ove. Babičky za nimi v ničom nezaostávajú.

Knihy majú aj spoločenský presah, pretože aj keď sa hlavné hrdinky pustili do vyšetrovania, predsa len sa aj ich dotýkajú problémy ostatných dôchodcov. Či už je to nedostatočná starostlivosť, nezáujem mladších a rodiny, uponáhlanosť súčasnej generácie. To všetko ale s láskavým humorov.

Autorka týchto úsmevných i napínavých príbehov zavíta budúci týždeň do Prahy. Stretnúť ju môžete hneď na dvoch miestach. O štvrtej bude mať autogramiádu v kníhkupectve Kosmas, neskôr pobeseduje v klube Era svet. Večernej besedy sa zúčastní aj český prekladateľ Vladimír Piskor a herečka Daniela Bartáková, ktorá prepožičala svoj hlas novej audioknihe natočenej podľa prvého dielu trilógie.

Takže ak na piatok podvečer nemáte žiadne plány, smelo do Prahy. Akcia je organizovaná v rámci kampane #ReadNordic (tiež už sa neviete dočkať veľtrhu Svět knihy?) a ak ste Babičky ešte nečítali, môžete to napraviť a splniť poslednú mesačnú výzvu.

Minna_Babicky-mrtvy-kuchar

Piatok 29. 4. 2016

  • 16.00 Autogramiáda (kníhkupectvo Kosmas, Perlová 3, Praha 1)
  • 18.30 Beseda s autorkou (klub Era svet, Jungmannovo nám. 767, Praha 1)

. . .

Minna-Liisa Gabriela Lindgrenová (nar. 1963) je fínska autorka a novinárka, ktorú preslávila najmä humorná detektívna séria odohrávajúca sa v domove dôchodcov Podzimní háj (Ehtoolehto). Všetky tri vo Fínsku vydané diely sa dostali na rebríček bestsellerov. Druhý diel bol roku 2015 nominovaný na prestížnu Runebergovu cenu. Okrem tejto detektívnej série píše Minna Lindgrenová knihy a stĺpiky o hudbe, v roku 2005 jej vyšiel životopis fínskeho skladateľa a dirigenta Leifa Segerstama.

Zdroj a viac informácií o oboch akciách nájdete na skandinavskydum.cz.

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.