Adamkova knižnica O knihách

V lese

21.4.2018

Keď mi moja mamina ukázala, akú knihu má pre Adamka, hneď som vedela, že si ju obľúbi. A mala som pravdu. Kde bývajú zvieratká V LESE z vydavateľstva Albatros mala okamžitý úspech.

Adam miluje v knihách pohyblivé časti a V lese je celkom zmena oproti svojtkovským MiniPÉDIAM. Na každej dvojstrane je predstavené jedno zviera. Sova, mravec, vtáčiky, netopier, líška, osy a bobor. Otvárajú sa do priestoru a vytvárajú akýsi 3D efekt. Skvelá vec.

Nebezpečné do rúk ročného dieťaťa, pretože priestorové prvky lákajú k ťahaniu a trhaniu. Takže Adamkovi ju zatiaľ ukazujem ja a myslím, že ešte aspoň rok to tak ostane. Ale zatiaľ si nesťažuje. Keď ma s knižkou vidí, spozornie a keď naňho otvorím niektorú stranu, naňho vykukne zvieratko a ideálne to doplním zvukom, aký dané zviera vydáva, má obrovskú radosť.

Hu huu a bzz bzz, teda sova a osy sú najobľúbenejšie, no tieto zvieratá si obľúbil aj v iných knihách (pod bzz bzz patria aj včely, komáre a vlastne akýkoľvek lietajúci hmyz). Akosi sa mi nedarí vymyslieť rozumné zvuky na mravcov, netopiera, líšku a bobra, takže tam dosť improvizujem. Nejaké nápady?

Ilustrácie sú jemné, každá strana je farebne zjednotená. Stojí za nimi írska ilustrátorka Irene Gough. Textu je máličko, na dve vety. Kto býva v dutine stromu? Čo robia na tejto kôpke ihličia mravce? Kto prespáva v temnej jaskyni? V krátkych odpovediach sa malý čitatelia dozvedia nejakú zaujímavosť. Ale tá Adamka zatiaľ nezaujíma. Jeho bavia obrázky a zvieratká, ktoré vykukujú zo svojho úkrytu.

Knižka je veľmi hravá a za dva týždne sme si ju obaja veľmi obľúbili. Ja krásne ilustrácie a Adamko priestorový efekt. Ak sa mu nedostane do rúk a nezničí ju, myslím, že ju budeme otvárať ešte veľmi veľakrát.

5/5

 

You Might Also Like

4 komentáre

 • Reply Betty - hlavavknihach 23.4.2018 at 17:59

  Panebože tohle je naprostá nádhera. Děti sice ještě nemám, ale nejradši bych si tuhle krásnou 3D knížečku koupila sama pro sebe. 😀

  • Reply Orvokki 23.4.2018 at 21:50

   Na detské knihy nie sme nikdy starí. A robiť zásoby sa vyplatí! Minimálne sa to hodí, ak by sa náhodou ukázala návšteva s dieťaťom. 😀

 • Reply Hanka 7.5.2018 at 21:02

  Krasne! Dekuji za tip! Muzu doporucit knihy od Rudolfa Lukese, pokud neznáte… u nas maji obrovsky uspech – take se oteviraji do prostoru 🙂

  • Reply Orvokki 9.5.2018 at 18:35

   Od Rudolfa Lukeša máme už doma O ztracením Kolouškovi, ale pozerala som aj tie ostatné a pekné ilustrácie, asi ich časom Adamkovi kúpim. Len u Kolouška už vytrhol hlavu, tak ešte počkám. 😀

  Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.