O knihách populárne náučné

Tony Hsieh – Štěstí doručeno

27.7.2011

Štestí doručeno (Delivering Happiness) je kniha na ktorú som sa veľmi tešila. Páči sa mi myšlienka slobody v práci a tiež obdivujem zápal Tomáša Hajzlera pri šírení tejto filozofie.

Nebudem o knihe písať veľa, len naznačím na čo sa môžete tešiť. Je rozdelená do troch častí. Prvá časť – ZISK – popisuje Tonyho cestu do Zapposu – o jeho prvých podnikateľských (ne)úspechoch, živote na vysokej škole (Harvard), práci v Oracle, založenie LinkExchange a jeho predaj Microsoftu za 256 miliónov dolárov, založenie Venture Frogs, pokerovú vášeň a začiatky v Zappose.

V druhej časti – ZISK A ZÁPAL – sa venuje už samotnému Zapposu. O jeho počiatočných neúspechoch a neskorších úspechoch, finančnej situácií i problémoch s outsorcingom. Veľká časť je tvorená aj názormi zamestnancov Zapposu, ale hlavne budovaniu firemnej kultúry a toho, čo robí zo Zapposu firmu v ktorej by ste chceli pracovať.

Tretia a zároveň najkratšia časť – ZISK, ZÁPAL A ZÁMĚR – je o spojení Zapposu s Amazon a Tonyho pohľad na šťastie. Prekvapením bolo, že po spojení s Amazonom dostal každý zamestnanec elektronicku čítačku kníh Kindle. Asi tri-štyri krát som zachytila spomenuté knižky Good to Great (u nás Z dobrého skvelé) a Tribal Leadership.

Knihy nečítam viac krát. Po prvom prečítaní ich posúvam niekomu ďalšiemu alebo venujem knihobežníku. Štestí doručeno je prvá, ktorá bude mať čestné miesto na poličke a rada sa k nej vrátim. Za mňa 11/10 a doporučenie prečítať ju každému, bez ohľadu na to, čo chce v živote robiť alebo dosiahnúť.

Štestí doručeno spolu s ďalšími (zatiaľ?) dvoma knižkami o slobode v práci (Podivín a Svoboda v práci) vydalo nakladeľstvo Peoplecomm (www.peoplecomm.cz/knihy#books), kúpiť ich môžete napríklad na geekshop.cz za príjemnú cenu 349 KČ/ks.

Štěstí doručeno

www.deliveringhappiness.com
www.zappos.com

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.