Poznámka

To je moje – najvyladenejšia spomienková kniha pre bábätko

Bábätko má prvú knižku. Celkom logicky je to kniha, ktorá bude o ňom. O tom, ako rastie, ako mu chutí život, jeho prvé zážitky. Naše vlastne tiež, pretože prvé bábätko, očakávané a plánované, je predsa len udalosť veselá a my budeme prežívať každý, aj ten najmenší, pokrok. A že ich prvé roky bude!

Nájsť spomienkovú knihu na zaznamenanie všetkých tých radostných udalostí je pomerne náročné. Na trhu ich síce je viacero, ale mne sa žiadna nepáčila. Buď ilustrácie vo vnútri, alebo predpísané kolonky, alebo formát a väzba. Vždy bolo niečo, čo mi na nej nesedelo. A ja som iba chcela niečo jednoduché, milé, nie priveľmi veľké, po grafickej stránke vyladené. Nepíšem pekne, neovládam krasopis, tak aspoň to okolie nech je pastvou pre oči.

Úplnou náhodou som ju našla. Volá sa To je moje, pripravila ju Rosa Mitnik, úžasné ilustrácie vytvorila Jana Nachlingerová a je k nej aj štýlová japonská washi páska a gumička vo vybranej farbe. Cena je trošku vyššia, než za akú dostanete podobné knihy v kníhkupectvách, ale myslím, že stojí za každú korunu. Už len kvôli originalite. Neviem sa dočkať, až do nej napíšem prvé udalosti.

Ak chcete o knižke vedieť viac, prípadne vidieť krajšie fotky alebo rovno To je moje objednať, zájdite na blog.rosamitnik.cz alebo blog Jou Jou na fler.cz.

3 thoughts on “To je moje – najvyladenejšia spomienková kniha pre bábätko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *