Adamkova knižnica O knihách

To je ale dobrý umelec!

13.10.2018

Eric Carle je už klasik medzi knihami pre najmenších. Má nezameniteľný štýl a jeho The Very Hungry Caterpillar pozná asi každý rodič (vyšlo česky i slovensky). I my s Adamkom sme si jeho tvorbu obľúbili.

The Artist who Painted a Blue Horse bola z môjho pohľadu láska na prvý pohľad. Knihu som objavila v obchode múzea umenia v San José. Adamko spal a ja som sa tam bezcieľne túľala. Až do chvíle, kedy som nemala v rukách túto knihu, nechcela som nič kupovať.

Aké knihy sme priviezli Adamkovi z USA – prvá časť

Prišla mi dokonalá a koniec úžasné výstižný. Po prvom prečítaní som sa musela nahlas smiať a prejsť si ju od začiatku znova.

Na moju radosť si knihu okamžite obľúbil aj Adamko a robí to isté. Smeje sa a po zavretí poslednej strane ukazuje ešte. Ani som ju nemusela baliť do kufra, cestovala s nami ďalšie tri týždne v aute. A cestuje doteraz, najčastejšie ju brávame práve na cesty autom.

Spoločne si ukazujeme fialovú líšku, čierneho polárneho medveďa, modrého koňa, ružového zajaca a ďalšie zvieratá v netradičných farbách. A práve toto netradičné stvárnenie sa mi páči. Môže raz Adamkovi ukázať, že nemusí kresliť iba hnedého koňa, oranžovú líšku alebo šedého slona. Fantázii sa medze nekladú.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.