O knihách

Tipy na vianočné darčeky

7.12.2014
christmas gifts

Foto: m01229 | zdroj: flickr.com

Tento rok ma nejako chytila vianočná nálada a patrím k ľuďom, ktorí mali už v novembri nakúpenú väčšinu darčekov. Teším sa, až ich všetky zabalím a ešte viac som zvedavá na reakcie, keď ich budú obdarovaní rozbaľovať. Zapojila som sa dokonca do Knižíška a celkovo sa na blížiace sa Vianoce teším. Najviac asi na ten kľud a niekoľkodňové ničnerobenie, pretože posledné týždne neviem čo skôr. Keďže nakupovanie darčekov patrí k mojím obľúbeným činnostiam, rozhodla som sa tento rok spojiť príjemné s užitočným, a celý budúci týždeň vám budem prinášať tipy na darčeky. Samozrejme knižné, ale posledný deň, v nedeľu, ukážem i tie neknižné.

Prvých šesť dní pôjdem podľa kategórií. A keďže ženy nečítajú iba romantiku a určite sa nájde chlap, ktorý sa nebojí i iných žánrov ako napätie, pôjdem skôr podľa žánrov, než kategórie „pre maminu“ a „pre tatina“. Takmer všetko sú to knihy, ktoré som prečítala, páčili sa mi a rada ich odporúčam.

Začneme mojim najobľúbenejším žánrom. Krimi, detektívka, napätie. Nie iba zo severu Európy, ale i južnej Ameriky a ďalších krajín. V utorok sa tešte na romantiku, v týchto tipoch nechýba láska a priateľstvo. V stredu mám niečo pre milovníkov humoru. Na štvrtok som si pripravila nevšedné spoločenské romány. Jednoduchšia i náročnejšia literatúra, ktorá zaujme široké spektrum vášnivých i príležitostných čitateľov. V piatok vám poradím s knihami pre teenagerov.

Keďže knihy neprinášajú len oddych, ale i ponaučenie, na sobotu som vybrala zaujímavé populárno náučné knihy, ktoré potešia zvedavých čitateľov. No a o týždeň, v nedeľu, sa pozrieme na neknižné darčeky. Články budú sprístupnené postupne každé ráno o ôsmej, odkazy nájdete aj tu:

Dúfam, že sa vám moje tipy budú páčiť a verím, že ak váhate, čím svojich blízkych obdarovať, nájdete inšpiráciu. A do komentárov mi môžete napísať, aký darček, či už knižný alebo nie, by potešil vás.

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.