O knihách

Tipy na vianočné darčeky

7.12.2014
christmas gifts

Foto: m01229 | zdroj: flickr.com

Tento rok ma nejako chytila vianočná nálada a patrím k ľuďom, ktorí mali už v novembri nakúpenú väčšinu darčekov. Teším sa, až ich všetky zabalím a ešte viac som zvedavá na reakcie, keď ich budú obdarovaní rozbaľovať. Zapojila som sa dokonca do Knižíška a celkovo sa na blížiace sa Vianoce teším. Najviac asi na ten kľud a niekoľkodňové ničnerobenie, pretože posledné týždne neviem čo skôr. Keďže nakupovanie darčekov patrí k mojím obľúbeným činnostiam, rozhodla som sa tento rok spojiť príjemné s užitočným, a celý budúci týždeň vám budem prinášať tipy na darčeky. Samozrejme knižné, ale posledný deň, v nedeľu, ukážem i tie neknižné.

Prvých šesť dní pôjdem podľa kategórií. A keďže ženy nečítajú iba romantiku a určite sa nájde chlap, ktorý sa nebojí i iných žánrov ako napätie, pôjdem skôr podľa žánrov, než kategórie „pre maminu“ a „pre tatina“. Takmer všetko sú to knihy, ktoré som prečítala, páčili sa mi a rada ich odporúčam.

Začneme mojim najobľúbenejším žánrom. Krimi, detektívka, napätie. Nie iba zo severu Európy, ale i južnej Ameriky a ďalších krajín. V utorok sa tešte na romantiku, v týchto tipoch nechýba láska a priateľstvo. V stredu mám niečo pre milovníkov humoru. Na štvrtok som si pripravila nevšedné spoločenské romány. Jednoduchšia i náročnejšia literatúra, ktorá zaujme široké spektrum vášnivých i príležitostných čitateľov. V piatok vám poradím s knihami pre teenagerov.

Keďže knihy neprinášajú len oddych, ale i ponaučenie, na sobotu som vybrala zaujímavé populárno náučné knihy, ktoré potešia zvedavých čitateľov. No a o týždeň, v nedeľu, sa pozrieme na neknižné darčeky. Články budú sprístupnené postupne každé ráno o ôsmej, odkazy nájdete aj tu:

Dúfam, že sa vám moje tipy budú páčiť a verím, že ak váhate, čím svojich blízkych obdarovať, nájdete inšpiráciu. A do komentárov mi môžete napísať, aký darček, či už knižný alebo nie, by potešil vás.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.