O knihách populárne náučné

Těhotenský manuál českých mamin

18.10.2016

jsem-v-tom

Autor: Kateřina Komárková
Názov: Jsem v tom!
Rok vydania: 2015
Vydavateľ: Ikar
Počet strán: 216

. . .

Úplne prvá kniha o tehotenstve, ktorú som mala. V kníhkupectve som strávila skoro hodinu pri regály s touto témou a nenašla som žiadnu knihu, ktorá by ma zaujímala. Nie že by boli zlé, lenže ja som chcela niečo jednoduché, základné, s príjemným textom a spracovaním. Žiadnu hrubú príručku ani encyklopédie, na tie prišiel rad neskôr.

Jsem v tom! vyhrala najmä preto, že je písaná Češkou a o českom prostredí. Žijem tu a privediem tu na svet dieťa, preto oceňujem skúsenosti českých žien a české reálie. Presne toto som potrebovala, žiaden preklad amerického bestselleru, ktorý by mi nepovedal, ako to chodí napríklad s vyšetreniami u nás.

Kniha splnila presne to, čo som v období tešenia sa na pozitívny test čakala. Prvé informácie o tehotenstve, základných zmien, možných problémoch, rád, odporúčaní, tipov. No skrátka ako keby ste si ráno sadli s troma-štyrmi kamarátkami, ktoré to už majú za sebou a do večera by na vás vysypali všetky informácie, o ktorých ste iba mlhavo tušili, niektoré si potvrdili a niektoré vás úplne prekvapili.

Publikácia nejde do hĺbky a pri čítaní mi bolo jasné, že budem o niektorých veciach potrebovať viac informácií. Ale na zodpovedanie prvých otázok, ktoré ma v súvislosti s nadchádzajúcim stavom napadli, poslúžila na jedničku. Rozhodne chválim aj formát a spracovanie. Je to čítanie na jeden-dva večery a rozptýlilo moje prvotné obavy, do čoho sa to vlastne s manželom púšťame.

Naviac má celkom kabelkový formát aj keď v počiatkoch tehotenstva, kedy vás ešte nevidela ani vaša gynekologička, by som ju v MHD zrovna nevyťahovala. Nikdy neviete, na akého známeho natrafíte alebo si vás z diaľky všimne a asi už každý počul o náročných, a nie vždy istých prvých dvanástich týždňoch nenarodeného bábätka. Vysvetľujte to potom rodine.

Takže ak od knihy neočakávate podrobné informácie o priebehu pôrodu, možných problémoch v tehotenstve či potrebnej výbavičke, Jsem v tom! určite oceníte. Ale rozhodne si tento nový stav vyžaduje ešte aspoň jednu podrobnejšiu knihu.

4/5

You Might Also Like

2 komentáre

  • Reply Knihy pre nastávajúce maminy | Orvokki's blog 21.10.2016 at 10:41

    […] Kateřina Komárková – Jsem v tom! […]

  • Reply Knihy pre nastávajúce maminy – Orvokki's blog 10.1.2019 at 22:24

    […] Kateřina Komárková – Jsem v tom! […]

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.