O knihách

Súťaž o Touhy Džendeho Džongy

8.6.2016

Touhy dzendeho dzongy Kniha Zlin

Minulý týždeň som vám písala o jednej výbornej knihe, novinke z Kniha Zlín s názvom Touhy Džendeho Džongy. Dnes si môžete o túto krásne farebnú knižku zasúťažiť. Ako vždy, bude to veľmi jednoduché a vyberať budem z vašich komentárov.

Džende Džonga odišiel z Kamerunu do USA aby tam začal nový, lepší život. Ameriku považoval za vysnívanú krajinu, kde je možné všetko a ktorá pomôže každému, kto chce, aby žil lepší život.

Napíšte mi do komentárov, či aj vy máte nejakú krajinu alebo mesto, kam by ste sa chceli presťahovať alebo tam chceli nejaký čas pobudnúť a spoznať miestnu kultúru. 

Pravidlá

 • Súťaž potrvá od dnes do zajtra 9. 6. polnoci. Výhercu vyberiem v piatok 10. 6. a ešte v ten deň ho kontaktujem na e-mail.
 • Platí pre všetkých s českou alebo slovenskou doručovacou adresou.

A aby vám neunikli žiadne ďalšie súťaže, nezabudnite sledovať moju FB stránku (klik!).

. . .

V Ý H E R C A

Blahoželám Kike, ktorá knižku vyhráva a držím jej palce so štúdiom poľštiny.

You Might Also Like

20 komentárov

 • Reply Danka 8.6.2016 at 10:10

  Prestahovat by som sa nechcela. Nech rozmyslam ako chcem, to nase Slovensko mi pride zatial bezpecne, bez tornad,zemetraseni, tsunami a inych podobnych katastrof. A hlavne je to moj domov odmalicka. No ak by som sa mohla na nejaku dobu niekam presunut, bolo by to paradoxne do horuceho, vlhkeho, prirodou casto suzovaneho Thajska. Zit tam asi nieje lahke ale skusit to a zazit tu jedinecnu atmosferu, to by som nevahala. Samozrejme s istotou, ze sa potom pekne krasne vratim zasa sem k nam 😀

  • Reply Orvokki 10.6.2016 at 19:35

   A tak je to tiež super. Máť niekde zázemie a iba si, keď na to príde čas, chuť a nálada, zájsť inde. My to tak máme teraz. Brno sa mi stáva domovom, ale neskutočne rada cestujem. A z Brna je všetko blízko, najmä letiská, štyri hlavné mestá, Tatry za pár hodín. A je tu veľa skvelých food festivalov a divadlá a úžasné podniky a bary. Nie je ani moc veľké, príroda za rohom, no proste ideál.

 • Reply Hana Vašíčková 8.6.2016 at 10:15

  Dobrý den,
  díky knihám se potýkám s touhou pobýt nějaký čas na všech místech a většině dob, o kterých čtu. Ráda bych poznala místní způsob obyčejného života a podílela se na něm, i když pouze jako návštěvník. A pak bych se velmi ráda vracela na místo, kam momentálně patřím, tj. dnešní doba v dnešním Brně.
  Děkuji za Vaše fb stránky, objevuji díky nim další knihy.
  Hanka Vašíčková

  • Reply Orvokki 10.6.2016 at 19:30

   To mám radosť a dúfam, že ešte veľa dobrých kníh objavíte 🙂
   Máte pravdu, že vďaka knihám by sa asi nejeden čitateľ najradšej preniesol za svojimi hrdinami a vyskúšal si, aké to je žiť inde a inak. Aspoň na chvíľku.

 • Reply Leňa 8.6.2016 at 10:16

  Mě už dlouho láká Nový Zéland, ale je to moc moc drahé. A kupodivu tam nechci kvůli Hobitínu a cool scénám z Pána prstenů 😀 Láká mě spíš ta tradiční maorská kultura, rugby, surfování a haka! 🙂 (ale dobře, ta krásná jezera a hory taky…každý, kdo viděla Pána prstenů, je chce vidět) 😀

  • Reply Orvokki 10.6.2016 at 17:23

   To je pravda, že ani akciové letenky na Nový Zéland sa moc často neobjavujú. Východná Ázia áno, ale až Austrália/Nový Zéland, to som videla iba výnimočne.
   Inak na Slovensku je Zoofarma Nový Zéland (http://www.zoo-farma.sk/) a jednu dobu tam mali vystúpenie aj Maoriovia a podávalo sa aj tradičné jedlo.

 • Reply Terka 8.6.2016 at 11:08

  Můj sen, už asi posledních více jak deset let, je Nový Zéland. A když budu reagovat na předchozí komentář od Leňi, tak u mě to budu právě kvůli světu, který vymyslel Tolkien. Dodnes si pamatuji, jak jsem vyšla z kina jako omámená a to nejen příběhem, ale tím prostředím, tou krajinou. Ráda bych právě procestovala místa, kde se filmová série točila a nejen to. Za tu dobu jsem si o NZ něco načetla, viděla pár dokumentů a uznala jsem, že je to ráj na zemi. Pokud se mi to jednou poštěstí, tak ráda uvidím nejen filmové lokace, ale prostě všechno – kulturu, původní obyvatelstvo, velkoměsta, vesničky a hlavně přírodu… prostě se jen tak courat po cestě a kochat se tou nádherou, lesy, řekami, nekonečnými poli. A zůstat tam navždy… 🙂

  • Reply Orvokki 10.6.2016 at 17:22

   O Novom Zélande kedysi snívala aj moja mamina. A predpokladám, že stále by sa tam chcela ísť pozrieť. Mňa by lákala nejaká poriadna, niekoľko týždňová tour po kopcoch, aby som videla celú scenériu.
   Inak na Slovensku je Zoofarma Nový Zéland (http://www.zoo-farma.sk/) a jednu dobu tam mali vystúpenie aj Maoriovia a podávalo sa aj tradičné jedlo.

 • Reply Kamila 8.6.2016 at 11:27

  Nejradši bych se přestěhovala na Šumavu. Vždy, kdy tam jsem, mám klid na čtení a velmi na mne působí ty kopce, louky, klid, takže mám vždy chuť psát své vlastní knihy.

  • Reply Orvokki 10.6.2016 at 17:16

   Toto je moc krásne, že si našla svoj kúsok raja v domovine a tak príjemne to na teba pôsobí. Musím sa do Šumavy tiež niekedy vybrať a zažiť tu atmosféru 🙂

 • Reply Katarína Rimóciová 8.6.2016 at 16:33

  Chcela by som sa pozrieť do Škótska a áno, rada by som tam aj bývala. Dôvod? Príroda. Samozrejme, tá je krásna aj u nás, ale v prospech Škótska je aj tamojšie počasie, ktoré je studenšie ako to naše. Ja totiž absolútne nemám rada teplo a naše letá. Nemám problém s dažďom, sychravosťou, zachmúrenosťou, ale vadí mi teplo. Zároveň je Škótsko krajinou s krásnymi pamiatkami (hrady a pod.), prístupom k moru a úžasnými zvykmi a tradíciami (veď kde inde sú chlapi, ktorí vyzerú aj v „sukniach“ mužne? :D).

  • Reply Orvokki 10.6.2016 at 17:15

   Tiež nemám rada naše letá. Pri mori je to lepšie, síce teplejšie, ale prímorská klíma spraví veľa. Moja sesternica žije v Škótsku a pochvaľuje si. Ale ona robí triatlony, jej tie kopce vyhovujú. Ja by som si asi nezvykla na to sychravé počasie a viac dažďov. No ideme to tam na jeseň omrknúť, na týždeň na ostrov Islay, tak som zvedavá. Na tú prírodu najmä (a whisky pálenice).

 • Reply Emily 8.6.2016 at 22:45

  Fuuuhaaa. Ťažká otázka. Priznám sa, nemám vysnívanú krajinu.
  Azda v istom kútiku duše asi vo mne drieme mini túžba. Chcela by som vidieť na vlastné oči pyramídy.

  A ešte by som chcela zažiť život v Chorvátsku mimo sezóny. Napríklad v decembri… Ako pomaly (snáď) tam plynie čas…

  • Reply Orvokki 10.6.2016 at 17:11

   To ma nikdy nenapadlo, ako to vyzerá v Chorvátsku v zime. V lete je tam polovica Čiech, v zime… no to by stálo za to zistiť 😀

 • Reply Denisa 9.6.2016 at 12:22

  Faerské ostrovy – všude jen nekonečné zelené kopce, poníci, nekonečný klid okolo moře <3. Zkusit si na chvíli žít v souladu s nádhernou divokou přírodou, bez internetu, za to s horou knížek.

  • Reply Orvokki 10.6.2016 at 17:09

   Jee, to si asi prvý človek, ešte som asi nikoho nepočula, že by ho lákali Faerské ostrovy. Väčšina dáva Škandináviu, Island, sem-tam Grónsko. Ale máme to rovnaké, tiež by som sa tam niekedy chcela vybrať. Ja si to síce neviem predstaviť bez internetu, ale čítať si s výhľadom na more, z útesu… nádhera.

 • Reply Kika 9.6.2016 at 15:40

  Keď som bola mladšia, vždy som chcela bývať niekde v zahraničí. Lákalo ma bývať v USA alebo Veľkej Británií. Keď som však bola v UK, tak nejak mi to otvorilo oči, že pokiaľ nie som perfektná vo svojom odbore, dobrú prácu nedostanem. Ale rozmýšľala som nad ČR a Poľskom. Vlastne Poľsko ma veeľmi láka, neviem sa dočkať kedy tam pôjdem. To že študujem poľštinu ma v tom nakoplo, majú úžasnú kultúru a architektúru. Tak si vravím, že možno tam aj zakotvím. 😀
  Ale láka ma aj Švédsko a Island (dobre všetky severské krajiny), tam je však nevýhoda, že neviem jazyk. Ale na výlet sa tam vyberiem určite. 😀

  • Reply Orvokki 10.6.2016 at 17:05

   Vždy ma zaujímalo, čo viedlo študentov z ČR a Slovenska k štúdiu polčiny alebo Erasmus pobytov v Poľsku. Hovorila som si, že veď je to tak blízko a keď je možnosť ísť niekam ďalej, tak prečo to nevyužiť? Ale asi to má niečo do seba.
   Mne sa veľmi páčilo v Krakowe, bola som tam nejedenkrát a v poslednej dobe ma to láka do Gdanska. Ani neviem prečo.

 • Reply EmDé 9.6.2016 at 16:44

  Já jsem strávila takhle tři měsíce v Jordánsku. Arabský svět mne vždycky lákal, takže to bylo svým způsobem takové splnění podobného snu. Jinak jsem kdysi (asi před deseti lety) projížděla Marseille, ta na mne velmi zapůsobila, dýchla na mne takovou těžko popsatelnou atmosférou a tehdy jsem si říkala „wow tady bych chtěla žít“. Bohužel ale podle různých informací, je to místo, které už dnes není prakticky francouzské a není radno tam jezdit. Škoda, asi toto zůstane nesplněný sen.

  • Reply Orvokki 10.6.2016 at 17:02

   Wow, Jordánsko, tam muselo byť nádherne. Mne s ten arabský svet tiež páči, príde mi tak veľmi exotický a vzdialený, aj keď neleží moc ďaleko od nás. Zatiaľ som nemala možnosť navštíviť žiadnu arabskú krajinu, snáď sa mi niekedy podarí.
   Inak asi viem, ako si sa cítila v Marseille, my sme tiež tak prechádzali južným Francúzskom ale spätne si uvedomujem, že v lete to tam musí byť natrieskané turistami a že už to asi nie je Francúzsko, ako si ho predstavujem.

  Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.