O knihách young adult

Rozprávky pre neposlušné deti (a ich starostlivých rodičov)

27.3.2016

Pohadky pro nespolusne deti WEB

Autor: Dušan Taragel, Jozef Gertli Danglár
Názov: Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče
Rok vydania: 2014
Vydavateľ: Host
Počet strán: 184
Orig. názov: Rozprávky pre neposlušné deti (a ich starostlivých rodičov)
Preklad: Miroslav Zelinský, Kristýna Zelinská

. . .

Nie sú rozprávky ako rozprávky. O tom vás presvedčí Dušan Taragel s jeho rozprávkami pre neposlušné deti. Na tie totiž neplatí žiadne „Kde bolo, tam bolo…“, princezné ani draci. No dobre, draci by asi pomohli. Na neposlušné deti treba ísť príkladom. Napríklad im ukázať, ako skončili iné nezbedné deti.

Napríklad Martin, ktorý všetko zabúdal, Anča, ktorá sa neumývala a smrdela, Katka, ktorá sa strácala či chlapček, ktorý pri jedle mľaskal. Krátke, no výstižné a pre nás dospelých pekne drsné príbehy, pri ktorých sa zasmejete a hlavou nejedenkrát pokrútite i prikývnete.

Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče ilustrované Jozefom Danglárom som si obľúbila ešte predtým, ako som knihu kúpila. To sa stáva, keď idete na scénické čítanie Listování. A hoci som si hovorila, že si ich budem čítať sem-tam vo voľnej chvíľke, keď som knihu raz otvorila, prečítala som ju celú. To sa stáva, keď je kniha dobrá.

Je jedno, či ste deti alebo dospelý, Pohádky pro neposlušné děti sú aj pre vás. Sú to úsmevné, príjemné napísané a trefne ilustrované príbehy o malých nezbedníkoch, ktorí nemôžu skončiť dobre.

Na záver si dokonca môžete spraviť jednoduchý test a zistiť, či aj vaše dieťa náhodou nepatrí do polepšovne. Prípadne využiť presvedčovací argumentár, vďaka ktorému si vaše dietko istotne konečne zapamätá, že má pozdraviť, vyliezť z postele alebo si pred spaním umyť zuby.

3,8/5

You Might Also Like

2 komentáre

 • Reply parvitas 27.3.2016 at 20:30

  Veru drsné :). Ja som sa len rehotala. Moje baby sú zatiaľ poslušné, stačila im pesnička, kde si Betka špárala v nose a mala ho potom ako uhorku. Ale ak to nebude stačiť, prejdeme aj na ťažší kaliber… 🙂

  • Reply Orvokki 27.3.2016 at 20:33

   Tak to je potom v poriadku, keď poslúchajú. V knihe je poviedka o Věrce, ktorá sa dloubala v nose 😀 Pekne odstrašujúce. Veľmi ma bavilo, s akou ľahkosťou sú príbehy napísané 🙂

  Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.