O knihách

Rok 2017 v knihách

31.12.2017

123 kníh a takmer 20 000 strán. To je moja čítacia bilancia roku 2017. Cieľ som si dala nízky, iba 53 kníh, no prekonala som ho tuším už v máji. Za výsledným číslom sa podpísali aj komiksy a detské knihy. Nebudem vám klamať, na materskej čítať ide, ale 200 stranový román za jednu noc je utópia. Spánok má pri dieťati skrátka prednosť a jedna z mnoha vecí, ktoré ma Adamko naučil je, že tá kapitola naozaj počká. Kľudne aj týždeň.

Mala som šťastnú ruku pri výbere, s knihami, ktoré ma nebavia, nestrácam čas. Priemerné hodnotenie mám 4,2. To je myslím dosť úžasné.

Najlepšie knihy

Ak by som mala vybrať tri najlepšie knihy, tak Hana, Autismus & Chardonnay a Jezero. Česká tvorba ma tento rok dostala. Ak by ich mohlo byť viac, tak všetky tie, ktoré som spomenula v článku Vianočné knižné tipy pre dospelých na poslednú chvíľu.

Čas na čítanie

Kým po minulé roky bol čas vďaka štúdiu na univerzite, cestovaniu vlakom, v MHD, na letiskách a v lietadle, tento rok som čítala vďaka Adamkovi. Ešte v šiestich mesiacoch mu jedno kojenie trvalo minimálne polhodinu. A vtedy sa nedá nič robiť, len sedieť. A čítať. Rovnako som využívala čas, keď na mne zaspal. A to on rád a často, dve hodiny bez problémov. Aj teraz, v nosítku minimálne raz denne.

A potom keď kočíkujem po parku a keď večer uspávam. Chvála podsvieteniu v Kindle.

Takže tak. Plány do budúceho roka mám podobné. Chcela by som prečítať 53 kníh pre dospelých, jedna kniha týždenne, to sa musí zvládnuť. Ale na goodreads si nastavím rovnú stovku, lebo Adamko sa dostáva do veku, kedy budeme čítať čoraz viac, takže detské knihy mi to navýšia.

A takto vyzerá štatistika podľa goodreads.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.