O knihách

Rok 2016 s knihami

31.12.2016

Dve knihy týždenne, to bol môj cieľ na rok 2016. Len tak-tak som ho splnila. Ale mám ešte viac ako desať kníh rozčítaných. Čítala som knihy prevažne výborné, čím som staršia, tým lepšie si viem vybrať. Lepšie poznám svoj vkus, nenechám sa zlákať iba obálkou, viem na koho recenzie a tipy sa môžem spoľahnúť, viem, čo ma zaujme a baví. Priemerné som hodnotila 4,1 z 5.

Čítala som knihy české i slovenské, veľa severských, prvýkrát tie o tehotenstve, začala som viac s historickými románmi.

Aj ďalší rok chcem, aby bol na knihy bohatý. No po mnohých rokoch pôjdem pod stovku. Cieľ si dám síce mierne optimistický, no myslím že stále reálny. 52 kníh. Jedna kniha týždenne. Prvý štvrťrok to asi nebude problém, a snáď získam i nejaký náskok, ale s príchodom bábätka nám pár týdňov či mesiacov potrvá, než si na seba zvykneme, nájdeme režim. Vraj ma čaká aj nedostatok spánku. Takže na nejakú dobu z intenzívneho čítania románov pre dospelých vypadnem a maximálne spoznám nové rozprávky.

Tak teraz už len obrázková štatistika z Goodreads a môžem sa pustiť do oslavy posledného dňa v tomto roku. Zájsť do mesta na niečo dobré, do kina na Assassin’s Creed s Michaelom Fassbenderom v hlavnej úlohe a potom leňošiť doma s rodinou, pretože v 27. týždni tehotenstva ma to na polnočné ohňostroje neláka. Ak vôbec vydržím byť hore do polnoci.

Do nového roka vám prajem čo najlepšie zážitky a veľa dobrých kníh. 

You Might Also Like

5 komentárov

 • Reply Rozešívačka 31.12.2016 at 15:33

  Pěkné. Máme stejné průměrné hodnocení i dost společných knížek – často jsi mi inspirací. Jsem důkaz, že i s dětmi to jde – jen člověk nesmí být perfekcionista ani úklidový maniak 🙂

  • Reply Orvokki 1.1.2017 at 14:07

   A vieš, že aj ty si inšpirácia pre mňa? Jednak podobným vkusom ale i tým, že stíhaš toľko pri deťoch. Práve keď vidím niektoré knihomoľky, čo majú aj dve-tri deti, tak si vravím, že to musí ísť aj s bábätkom, čo prespí väčšinu dňa. A ešte k tomu len jedným.
   Na upratovanie moc nie som, rýchle upratovanie zvládnem aj za pol hodinu. A do perfekcionizmu mám ďaleko. Takže ďakujem za povzbudivé slová, vidím to na mimoriadne krásny rok. 🙂

 • Reply Žanet 31.12.2016 at 18:40

  Krásné číslo na konec roku 🙂 Já nakonec skončila na 99 knihách – to snad jedině mně může utéct jediná kniha do stovky 😀 A díky tobě se mi rozrostl můj to-read list, za což moc děkuji… Kolibřík, Mapy, Důl (vůbec jsem neměla ponětí, že ta kniha vyšla!)… 🙂 Tobě taky přeji krásné čtení v příštím roce i s miminkem! 🙂

  • Reply Orvokki 1.1.2017 at 14:12

   99 je tiež krásne a tak odvážne neokrúhle. Ja si napríklad budíky nastavujem atypicky na 7:13, 8:27 a pod. 😀
   A už u teba a ďalších blogerov tiež pozerám nejakú inšpiráciu na ďalšie čítanie. Toto koncoročné bilancovanie má veľa výhod, každý zostavuje rebríčky najlepších prečítaných kníh a to sa zrazu vynorí množstvo kníh, o ktorých som ani netušila a pritom by mi výborne sadli. 🙂
   Držím palce s novou výzvou, ale som si istá, že 70 kníh nebude žiaden problém. 😉

 • Reply A zase jeden úžasný rok za mnou | Orvokki's blog 2.1.2017 at 10:08

  […] Goodreads štatistiku prečítaných kníh nájdete v článku Rok 2016 s knihami. […]

 • Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.