O knihách poviedky a novely

Robert Walser – Prechádzka

13.6.2013

Robert Walser - PrechádzkaPredstavte si, že by ste sa vybrali na prechádzku a skutočne by ste vnímali svoje okolie. Nemyslím len cestu kadiaľ idete, ale aj čo vidíte, čo cítite, na čo sa tešíte, na čo myslíte, koho stretnete, za čím sa chystáte. Zaznamenali by ste si, či už do spomienok, alebo neskôr na papier, rozhovor s neznámym človekom, stretnutie s úradníkom a krajčírom, ešte raz by ste si v hlave povedali obsah listu, chystajúc sa ho odoslať, pochválili by ste hlas nádherne spievajúcej mladej slečne a rozhnevali by ste sa nad nevkusným a nevhodným zlatým nápisom pekárne, ktorý naduto a smutno zohyzdil celú milú vidiecku scenériu.

Na takej prechádzke bol hlavný hrdina Walserovej očarujúcej a miestami i nadčasovej novely. Cesta mestskou dopravou vám s knižkou určite ubehne zaujímavejšie a snáď vás i naláka na podobnú prechádzku.

. . .

Novelu Prechádzka (orig. Der Spaciergang) vydala Premedia Group, 2013, 96 strán, preložil a doslov napísal Michal Hvorecký, ISBN 978-80-89594-83-2.

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Letný knižný bazár | Orvokki's blog 7.7.2016 at 09:52

    […] Walser – Prechádzka | v […]

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.