Adamkova knižnica O knihách

Roadtrip s batoľaťom – knihy do lietadla i do auta

20.6.2018

Veľký fotočlánok s troma knihami, ktoré sme brali Adamkovi primárne do lietadla, ale využívame ich aj v aute. No k tým už pribudlo zopár ďalších v angličtine, o ktorých bude samostatný článok. Alebo aj dva, pretože tých kníh už má vážne dosť.

Jednu knihu sme brali jeho obľúbenú Miffy v ZOO, ktorú doma vyžadoval prezerať každé ráno a niekoľkokrát denne. Na dovolenke ho paradoxne tak veľmi nezaujíma, ale občas ju vytiahnem z batôžka a chvíľku sa smeje na známych stranách.

Ďalšie dve sú novinky v jeho knižnici, ktoré som kupovala pár dni pred odletom. Má rád MiniPÉDIE z vydavateľstva Svojtka, kvôli vysúvacím a posúvacím prvkom. Preto som siahla po podobných knižkách. Štvorcový formát, pevné strany, no a najmä tie hravé časti.

Všetky tri som nafotila, aby ste mali predstavu, ako vyzerajú vo vnútri.

Minipohádky – Kniha džunglí

Kniha džungle na pár stranách. Príbeh je veeeeľmi zjednodušený a rýmovaný. Ale text väčšinou ani nečítam. Adam najviac aj tak reaguje na moju otázku „Kde je Mauglí?“ a nadšene ideme povytiahnuť prvý prvok. Potom už mi knižku berie z ruky a skúša, čo sa ešte dá posunúť.

Kdo je v ZOO, Miffy?

Na Miffy máme vytvorený už postup. Ukážeme, aký veľký je slon, zareveme ako lev, máme vlastný znak na opicu, ktorá je u nás opica Škorica a nakoniec natiahneme vysoko ruky (čo ide v aute dosť ťažko a v lietadle to muselo pre sediacich za nami vyzerať smiešne), aby sme znázornili, aké vysoké sú žirafy. Niekedy postup opakujeme viackrát.

První objevy: Astronauti

Myslím, že chlapci milujú vesmír a budem rada, ak si k nemu nájde cestu aj Adamko. Nenápadne mu to budem podsúvať a aj preto som v kníhkupectve vybrala túto knižku. Naviac som si istá, že jedna postava je Chris Hadfield (kanadský astronaut, ktorý bol 6 mesiacov na ISS a točil odtiaľ super videá na youtube). Adam má najradšej titulnú stranu. Kniha je už skôr pre trošku staršie deti, takže sa teším, až jej bude viac rozumieť a nebudú ho zaujímať len tie posuvné časti.

You Might Also Like

3 komentáre

 • Reply Ako zabaviť batoľa v aute a ako zvládnuť dlhé hodiny na ceste – Orvokki's blog 26.6.2018 at 08:30

  […] Čítali sme knihy. Veľa kníh. Viem, čo ho baví, aké má rád, ako ich treba obmieňať, pričom sa môžeme zdržať, kedy mu mám podsunúť ďalšiu. Tri som mu brala z domu, ďalšie kúpila v USA. (Článok: Roadtrip s batoľatom – knihy do lietadla i do auta). […]

 • Reply Aké knihy sme priviezli Adamkovi z USA – druhá časť – Orvokki's blog 11.7.2018 at 15:09

  […] Je to taký vyšší level svojtkovského leporela První objevy: Astronauti, ktoré sme Adamkovi brali do USA (nafotená je v článku: Roadtrip s batoľatom – knihy do lietadla i do auta). […]

 • Reply Rozcestník článkov o USA – Orvokki's blog 11.8.2018 at 17:52

  […] Roadtrip s batoľatom – knihy do lietadla i do auta […]

 • Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.