O knihách Prečítané leto

Prečítané leto o schodoch a rebríkoch

11.8.2019

Mne sa na týchto témach páči, že nie sú sktriktné. Že sa tam dá veľa čarovať a metaforicky prechádzať. Takže tento týždeň bude u mň o spoločenských rebríkoch. O úspechoch, ktoré dokážeme krok za krokom prekonať a vystúpať tak po našich pomyselných schodoch úspechu. Vybrala som knižky, ktoré chcem sama prečítať a mohli by vás možno trochu i inšpirovať alebo motivovať.

Začnem životopisom bývalej prvej dámy USA Michelle Obamovej. Na preklad knižky Můj příběh (čoskoro bude Môj príbeh aj v slovenčine) som netrpezlivo čakala a teším sa, že ju čoskoro dočítam. Má cez 400 strán, ale zatiaľ môžem povedať, že je skutočne pútavá, dobre napísaná a na Goodreads má hodnotenie 4,62 z 5, čo je už naozaj veľa.

Na beh nie som, našla som sa v chôdzi a turistike. To mi ale nebráni si o bežcoch čítať. Vlastne ma fascinujú, najmä tí ultra. Tí, ktorým je maratón málo. Alebo tí, ktorí si k tomu pridajú plávanie a bicykel, a my ich potom so zatajeným dychom sledujeme na pretekoch Ironman. Myslím, že príbeh Chrissie Wellingtovej, ktorý píše v knižke Život bez hranic, bude veľmi inšpiratívny. Mladá fronta vydala viacero príbehov ultrašportovcov, knižky majú rovnaký formát a určite ich v kníhkupectve ľahko nájdete. Medzi najnovšimi je napríklad Na sever od Scotta Jureka. Teraz ma napadlo, že by sa sem hodila aj Antarktida, ktorú som spomínala v prvom týždni. A Expedícia. Môj ľúbostný príbeh od Bea Uusma. Na tento týždeň budem tuším potrebovať viac času.

A ešte jeden román do tohtotýždňových tipov. Sila od Naomi Alderman. Ženy na celom svete zisťujú, že majú silu. Stačí roztvoriť dlaň, pohnúť prstom a dokážu spôsobiť ukrutnú bolesť či dokonca smrť. Prišiel Deň dievčat, ale ako a kde sa skončí? Sila je feministickou sci-fi, ktorú denník Guardian vybral za knihu roka 2017. Na toto som veľmi zvedavá.

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.