O knihách Prečítané leto

Prečítané leto o schodoch a rebríkoch

11.8.2019

Mne sa na týchto témach páči, že nie sú sktriktné. Že sa tam dá veľa čarovať a metaforicky prechádzať. Takže tento týždeň bude u mň o spoločenských rebríkoch. O úspechoch, ktoré dokážeme krok za krokom prekonať a vystúpať tak po našich pomyselných schodoch úspechu. Vybrala som knižky, ktoré chcem sama prečítať a mohli by vás možno trochu i inšpirovať alebo motivovať.

Začnem životopisom bývalej prvej dámy USA Michelle Obamovej. Na preklad knižky Můj příběh (čoskoro bude Môj príbeh aj v slovenčine) som netrpezlivo čakala a teším sa, že ju čoskoro dočítam. Má cez 400 strán, ale zatiaľ môžem povedať, že je skutočne pútavá, dobre napísaná a na Goodreads má hodnotenie 4,62 z 5, čo je už naozaj veľa.

Na beh nie som, našla som sa v chôdzi a turistike. To mi ale nebráni si o bežcoch čítať. Vlastne ma fascinujú, najmä tí ultra. Tí, ktorým je maratón málo. Alebo tí, ktorí si k tomu pridajú plávanie a bicykel, a my ich potom so zatajeným dychom sledujeme na pretekoch Ironman. Myslím, že príbeh Chrissie Wellingtovej, ktorý píše v knižke Život bez hranic, bude veľmi inšpiratívny. Mladá fronta vydala viacero príbehov ultrašportovcov, knižky majú rovnaký formát a určite ich v kníhkupectve ľahko nájdete. Medzi najnovšimi je napríklad Na sever od Scotta Jureka. Teraz ma napadlo, že by sa sem hodila aj Antarktida, ktorú som spomínala v prvom týždni. A Expedícia. Môj ľúbostný príbeh od Bea Uusma. Na tento týždeň budem tuším potrebovať viac času.

A ešte jeden román do tohtotýždňových tipov. Sila od Naomi Alderman. Ženy na celom svete zisťujú, že majú silu. Stačí roztvoriť dlaň, pohnúť prstom a dokážu spôsobiť ukrutnú bolesť či dokonca smrť. Prišiel Deň dievčat, ale ako a kde sa skončí? Sila je feministickou sci-fi, ktorú denník Guardian vybral za knihu roka 2017. Na toto som veľmi zvedavá.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.