Adamkova knižnica O knihách

Porsche pre malých veľkých rozprávačov

15.4.2019

Už boli Hasiči, už bol Můj den, tak z tria noviniek medzi veľkoformátovými hľadacími leporelami vydavateľstva Ella&Max ostáva Porsche.

Zo všetkých kníh z edície bolo pre mňa najväčším prekvapením. Pri ostatných je pomerne jasné, čo si mám predstaviť. Lenže Porsche? Čo už len chcú vymyslieť pri jednej konkrétnej značke auta? A ejhľa, ono sa dá vymyslieť pomerne veľa.

Velká knížka PORSCHE pro malé vypravěče v sebe spája ukážku výroby auta a vytrvalostných automobilových závodov The 24 Hours of Le Mans. Kde mimochodom Porsche dominuje medzi víťazmi.

Už tradične je prvá dvojstrana zoznámenie, s kým všetkým sa budete na ďalších stranách stretávať. Rodiny, mechanici, fotograf…

Prichádzame do Porsche, na veľkých obrazovkách sa premieta živý prenos z The 24 Hours of Le Mans, návštevníci kupujú zmrzlinu, praclíky i klobásky, všade je veľa áut. Pokračujeme do závodu, lde sa navrhuje, analyzuje a prebiehajú testy áut. V pozadí sa naháňajú autá. Neminie nás ani prehliadka z výrobného pásu, naleštiť, pridať čelné sklo, podvozok, kolesá…

A to sme ešte len v polovici. Nazrieme aj priamo na preteky. Táto dvojstrana je ale trošku katastrofická. Pani na balkóne vypadol pohár s nápojom, párik na spodnom balkóne to pekne schytá. Mechanikovi sa odkotúľalo koleso, ale pozor, veľkou rýchlosťou sa naňho rúti auto! Jeden pretekár už závod skončil, auto je rozbité a potrebuje odťah. A niekomu uleteli balóniky.

Predposledná strana je ďalší pohľad do výrobnej linky, kde sa dáva dohromady karoséria. A na záver prehliadka športových áut Porsche.

S knižkou máme jediný problém. Teda Adamko má. Autám vo výrobe chýbajú kolesá. A to je v jeho malom batoľacom svete problém, stále na to ukazuje a pýta sa. Kvôli tomu sme museli na youtube pozerať videá, ako sa skladajú autá a ako sa počas pretekov F1 vymieňajú kolesá. Vedeli ste, že vymeniť všetky štyri kolesá na formule trvá medzi dvoma až troma sekundami?!

Myslím, že Velká knížka PORSCHE pro malé vypravěče bude mať úspech u detí, ktoré sa radi hrajú s autíčkami, v rodinách, kde sa chodí na rôzne automobilové závody a u malých detí, ktoré pri autíčku zaujíma viac než len to, že má kolesá a dá sa s ním dobre jazdiť po stenách, nábytku a rodičoch. Ak to podporíte vhodnými krátkymi videami na youtube, deti sa o autách dozvedia ešte viac. (Len rátajte s tým, že s partnerom možno nakoniec strávite večer sledovaním zostrihom najväčších nehôd a rekordov.)

Za knižku k recenzii ďakujem vydavateľstvu Ella & Max.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.