knižné info O knihách

Na vlne s Vikingami

12.1.2016

Na vikinské vlně - pozvánka-1
Praha, Plzeň pozor. Nechajte sa už tento týždeň zlákať na vikingskú vlnu. 14. a 15. januára zavítajú do ČR dvaja severskí spisovatelia. Ak vo vašej knižnici prevládajú dobrodružné a historické romány, ich mená vám nebudú úplne neznáme. Najmä Martinovi Jensenovi tu už vyšli tri knihy.

S románom Drsný je zákon mé země od nórskeho spisovateľa Toreho Kvævena vyplávajú návštevníci na lodi Wolverine na dobrodružnú výpravu do vnútra Afriky, kde obstojí len hŕstka nemilosrdných bojovníkov. V detektívne sérii Královi psi, Křivopřísežník a Sedlákův soud od dánskeho spisovateľa Martina Jensena sa zase vydáme do Anglicka, kde sa vlády ujal mladý vikingský kráľ Knut. Autori na besede porozprávajú nielen o svojich knihách, ale aj o dobe, do ktorej svoje knihy zasadili, o stredovekej a vikingskej kultúre.

Takže si poznačte 14. 1 v Prahe a na druhý deň v Plzni. Vstup je voľný a ak neovládate nórčinu ani dánčinu, poteší vás tlmočenie do češtiny. A možno na besede objavíte knihy, ktoré sa vám hodia do #ReadNordic výzvy.

Viac informácii

Na vikinské vlně v Praze

Na vikinské vlně v Plzni

Základní informace o kampani #ReadNordic

 

 

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.