Adamkova knižnica O knihách

Na horách

16.10.2018

Poslednú MiniPédiu z nakladateľstva Svojtka, ktorú som Adamkovi kúpila, bola tá s názvom Na horách. Hory nás totiž bavia, lákajú a chodíme tam veľmi radi. No a potom kamzík na tretej strane, ten ma tiež presvedčil. Skvelé je, že aj u Adamka patrí k najobľúbenejšiemu prvku.

U MiniPédii teraz platí, že Adamka síce bavia, ale nie každý deň. Musí ich pár dni nevidieť a potom znovuobjaviť. Už si ich sám nevyberá a skôr ich obchádza. No keď mu ich dám bokom a po čase vytiahnem alebo zoberiem do auta, má z nich radosť ako kedysi. Takže ich mám väčšinou v zásuvke nočného stolíka, kam už toľko nechodí, ale z času na čas si spomenie, že by tam mohol zapátrať.

V knižke Na horách bodujú jednoduché obrázky. Adamko sa síce nestratí ani v tých komplikovanejších celostranových obrazoch a nachádza predmety i tam, no spočiatku sa ich naučil práve takto oddelene. A učí sa stále nové.

Batoľatá sa v knižke dozvedia o štyroch témach. Prvou jú pasienky, kde sa pasú kravičky a ovce, stráži ich ovčiarsky pes a nechýba ani chalupa. Na ďalšej je ihličnatý les, ktorý je zobrazený cez smrek, čučoriedky a muchotrávku. Tretia dvojstrana je moja obľúbená, kopce. Orol, muflón, svišť a najmä kamzík. A na poslednej pohyblivej dvojstrane je vyžitie pre ľudí. Sánky, lyžiar, snehuliak a zimná čiapka. A už tradične na úplne poslednej strane sú všetky obrázky a dieťa ich môže pomenovať, alebo na ne ukázať, ako v prípade Adamka.

Hoci mňa MiniPédie bavia, na Adamkovi už vidím, že vyžaduje zložitejšie knižky. Preto už ďalšiu kupovať nebudem, hoci pár by sa mi ich ešte páčilo. Vedeli ste, že nakladateľstvo Svojtka vydalo v sérii Objevujeme svět! už takmer 25 rôznych leporel, pokračujú sériami Dobrý den, Pohádky, Jak to žije, První objevy a mnohými ďalšími i pre staršie deti? Takže sa budeme skôr zameriavať týmto smerom. O jednej z nich som dokonca písala v piatok.

Zvieratá v zime

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Knižky ku Dňu Zeme – Orvokki's blog 22.4.2019 at 06:55

    […] z posuvnými prvkami nájdete hneď niekoľko titulov. U Adamka svojho času viedlo leporelo Na horách. Netreba im ešte vysvetľovať, stačí ich zoznámiť a ísť príkladom. Oni od nás už veľa […]

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.