O knihách rok 2012 s knihami

Môj rok 2012 s knihami | september

30.9.2012

ZuDivka ktera spadla z nebeJedneho pekneho dnaDivosi

Zu

Prečo je o dobre slovenskej literatúre tak málo počuť? Zu od Lavríka je ďalšia kniha spomedzi finalistov Anasoft Litera. Mne osobne sa páčila viac, ako víťaz Balla s knihou V mene otca, ktorú som prečítala minulý mesiac.

Dívka, která spadla z nebe

Reading copy, recenzia tu. Od Simona Mawera ani neočakávam zlú knihu, rovnako ako Skleněný pokoj a Mendelův trpaslík aj táto bola kvalitou veľmi vysoko.

Jedného pekného dňa

Tak, a končím s týmito kabelkovými vydaniami. Po celkom dobrom románe Za tie prachy to stálo ma sklamal Rozvod a teraz aj tento, takže do tých ďalších sa radšej ani nebudem púšťať. Vlastne nie úplne, ešte mám kúpených Zlodejov bozkov, lenže nakoľko Wooky nie je stále schopné spraviť aktualizáciu ich programu na iOS 6 a ja mám zo zakúpených kníh len prázdne biele strany, ani sa tak skoro k nej asi nedostanem.

Ale spať k prečítanej knihe. Veľmi jednoducho napísaná, mne osobne celkom nesympatická hlavná hrdinka, nadmieru nezaujímavý koniec a zápletka tiež nejako výrazne neupútala. Takže zhrnuté podčiarknuté… vôbec ma to nebavilo.

Divosi

Na csfd som zachytila v novinkách film s týmto názvom. Keď som išla do knižnice, uvidela som knihu s týmto názvom. A keďže rada čítam knihy ešte predtým, ako vidím filmové spracovanie, pustila som sa do nej. Zaujímavým spôsobom napísanú akčnú krimidrámu som prečítala za jedno sobotné popoludnie a hoci to nie je úplne môj žáner, veľmi ma to bavilo. A podľa hodnotení si myslím, že rovnako tak ma zaujme aj film.

Zakúpené

  • Kateřina Tučková – Vyhnání Gerty Schnirch (e-kniha z ereading.cz)
  • Jan Seghers – Spis Rosenherzová (e-kniha z ereading.cz)
  • Annelies Verbeke – Spi! (e-kniha z ebux.cz)
  • Poetika zločinu. Francúzsky film noir (edícia Cinematik)
  • Cass R. Sunstein , Richard H. Thaler – Nudge (Šťouch) (e-kniha z ereading.cz)

A tri e-knihy z palmknihy.cz v akcii za 1KČ pri platbe Mobitom

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.