O knihách rok 2012 s knihami

Môj rok 2012 s knihami | november

30.11.2012

Učiteľ lásky

Už takmer dva týždne som kvôli škole neotvorila žiadnu knihu a keď som konečne mala trochu času, nemala som energiu na nič inteligentné, náročné, dramatické… no jednoducho som som sa začítala do Učiteľa lásky, ktorého som podľa anotácie zaradila do nenáročnej oddychovej literatúry na trochu vyššej úrovni ako román Fifty Shades of Grey (o ktorom som si nemyslela nič dobré, ale teraz, keď už ho mám prečítaný, môžem povedať, že bol podstatne lepší).

Ale späť k románu od Schoneovej. Začal nudne, pokračoval trochu zaujímavejšie, skončil dobre (rozumej lepší priemer). Najviac ma iritovali neustále sa opisujúce výrazy. Kniha môže byť úchvatná a briliantná a… ale akonáhle sa často opakuje, tak ma jednoducho nebaví. Predvídateľná a opisy sexuálnych scén ma skôr nebavili ako zaujímali a viaceré hlavne pobavili. Neviem či to bolo prekladom, ale občas išlo o zábavné čítanie. Ako fanúšik (severských) detektívok som si tam našla malý kúsok napínaveho (nemyslím vášeň medzi Elizabeth a Ramielom v druhej polovici knihy, neverím v premenu z cudnej poslušnej manželky v dračicu za dva týždne), ale skôr zisťovanie, čo ešte sa vykľuje z Elizabetinho manžela. Plusové body za opisy viktoriánskej éry.

Voda pre slony

Trošku viac som sa o knihe rozpísala tu. Nádherný príbeh, také čítam rada.

Příběhy z konce předměstí

Na martinuse bol antistresový týždeň a s ovečkou sa dali robiť rôzne triky. Za každý mohol užívateľ získať štvorlístok a za všetkých 12 nájdených mal poštovné zadarmo. A hoci som nemala v pláne si kúpiť žiadnu knihu, poštovnému zadarmo ťažko odolávam a tak som si objednala kratučkú (96 strán) poviedkovú ilustrovanú knižku od Shauna Tana. Je čarovná. Ak chcete spraviť niekomu radosť, niekomu, kto má rád magické príbehy a vie zapojiť pri čítaní fantáziu, určite neváhajte a len tak mu ju podarujte.

Fifty Shades of Grey – Padesát odstínů šedi

Nejak som nedokázala napísať o knihe len stručne, tak som to dala do samostatného príspevku.

Vědomí konce

Myslela som si, že idem čítať o spomienkach starnúceho vyprávača. Nečakala som, že jeho minulosť bude taká… nečakaná? komplikovaná? A že on ju pochopí až v prítomnosti. Nebolo to ťažké čítanie, ale rovnako tak nebol jednoduchý samotný príbeh.

Den v nedohlednu

Krátka knižka so skvelými poviedkami z youngbooks.cz. Trochu viac o nej napíšem cez víkend.

Kvantová teorie nikoho nezabije

Túto knihu mám v čítačke už takmer rok, ale až po pomerne nedávnom prečítaní Vesmíru v tweetech som sa do nej pustila. A trvalo dva mesiace, než som ju prečítala. Je naozaj dobrá, o tom niet pochýb, ale predsa len téma nie je na rýchle (a už vôbec nie jednorázové) prečítanie. Marchus Chown je známy popularizátor vedy, takže každému laikovi, ktorý túži po informáciach podaných zrozumiteľnou formou z oblasti vesmíru a fyziky môžem túto publikáciu len a len odporúčať.

Zakúpené

  • Shaun Tan – Příběhy z konce předměstí
  • Gianrico Carofiglio – Nevědomý svědek (e-kniha z ebux.cz)
Z abcknihy.sk
  • Alexandra Potter – Daj si pozor na želania
  • Andrea Coddington – Predohra
  • Veronica Roth – Divergencia

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.