O knihách rok 2012 s knihami

Môj rok 2012 s knihami | máj

29.5.2012

Léčitel

Reading copy. Recenzia tu.

Střet králů 2

Prvú časť druhého dielu ságy Pieseň ľadu a ohňa som prečítala pred rokom na ceste zo Španielského Leónu do Portugalského Lisabonu. K druhému dielu som sa dostala až teraz, keď začala vychádzať druhá séria seriálu. Popravde, svet ktorý vytvoril George R. R. Martin je ešte zaujímavejší ako ten Tolkienov. Aj keď ten Martinov je oveľa krutejší. Kým pri prvom diely bola mojou hrdinkou Daenerys v tomto pribudla aj Sansa. A po štátniciach sa pustím do Bouře mečů.

Nehanebné neviniatko

Nielen na severe píšu dobré detektívky. Dominika Dána som naposledy čítala pred rokom a toto je už šiesta kniha od neho. Rovnako ako Sára pred rokom, aj túto mám z martinusáckej akcie 5 e-kníh na 30 dní zadarmo.

Žena v černém

Čakala som väčší horor, ale atmosféru to malo peknú.

27 čiže smrť robí umelca

O knižke som sa rozpísala tu.

Bestie uvnitř

Čítala som viacero názorov, že kniha sa ťažko čítala, bolo to moc rozťahané, jednoducho nič moc. Preto som jej čítanie odkladala a až blížiaci sa termín vrátenia do knižnice ma prinútil ju otvoriť. Moja chyba, už nebudem čítať negatívne názory pred rozčitaním. Aj keď je Bestie uvnitř už takmer štyridsiata severská krimi, ktorú som prečítala, stále ma tento žáner baví a najmä fascinuje. Severania dokážu stále prichádzať s novými motívmi a dej je vždy inak zamotaný. Dôležitým prvkom v tejto knihe boli média a manipulácia s verejnosťou. A myslím že to bolo práve to najzaujímavejšie na celej knihe. Aj napriek 416 stranám som ju prečítala pomerne rýchlo.

Lovkyně informací

Reading copy. Recenzia tu.

Deník Dity P.

Toto je tuším najkrajšia kuchárska knižka akú som videla. Dostala som ju od priateľa a okrem toho ma prekvapil aj netradičný formát. Už len tie fotografie sú na zjedenie, takže sa teším až sa konečne presťahujem a v novej kuchyni niečo vyskúšam.

Rozčítané

  • Pavel Hirax Baričák – Príbeh muža

Zakúpené

  • Lars Kepler – Paganiniho smlouva (e-kniha z martinus.sk)
  • Linda Grant – Když jsem žila v moderní době (e-kniha z martinus.sk)
  • Susan Hill – Žena v černém (e-kniha z martinus.sk)
  • Deborah Kay Davies – Jaká jsem (e-kniha z martinus.sk)
  • Kristýna Vorlíčková – Flying foxes (e-kniha z kosmas.cz)
  • Václav Kachlík – Základy geologie a Ivo Chlupáč – Historická geologie

Vyhrané

  • Anders Roslund a Börge Hellström – Tri sekundy

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.