O knihách

Môj rok 2012 s knihami | jún

1.7.2012

Václav Kachlík – Základy geologie a Ivo Chlupáč – Historická geologie

Túto učebnicu som objavila 10 dní pred štátnicami v paláci kníh Neoluxor v Prahe a až do toho osudného (a nakoniec pre mňa nadmieru úspešného) dňa som ju mala stále otvorenú. Geológia bola asi najdôležitejšia časť na štátniciach a táto učebnica mi veľmi pomohla. A nakoľko od septembra pokračujem v štúdiu na obore Geologické inženýrství, strávim s ňou ešte veľa času.

Flying Foxes

Nemôžem povedať, že by táto kniha bola zlá. Čítala sa dobre, zaujímalo ma čo sa bude diať ďalej, resp. čo sa udialo v živote hlavnej hrdinky, že sa dopadla tak ako dopadla… len akosi to nie je moj štýl a táto „vnútorná a ľahko ironická spoveď mladej ženy“ ma neoslovila natoľko, aby som hodnotila inak ako lepší priemer.

Hry o život

Dva mesiace po pozretí filmu Hry o život som si konečne našla čas na knižnú predlohu. Filmu som dala 5* a z knihy som bola rovnako nadšená. Prekvapilo ma, že film sa knihy držal pomerne presne. Záver mi prišiel trochu slabší, ale dal jasne najavo, že pokračovanie bude nemenej zaujímavé, takže Vražednú pomstu otvorím asi pomerne skoro.

Stalinovy krávy

Kto najprv čítal Očistu, môže byť sklamaný. Aj mne trvalo niekoľko dní než som knihu dočítala a to som mala času viac než dosť. Viac ma zaujímali pasáže pojednávajúce o vzťahu Rusko – Fínsko – Estónsko a reáliach 20. storočia tej oblasti než samotný príbeh Anny a jej anorexie a bulímie. Ale celkovo musím hodnotiť viac než kladne, autorka už v tejto svojej prvotine ukázala, že talent má a dokáže pracovať s viacerými príbehmi a dejovými líniami.

Kouzlo grálu

Reading copy. Recenzia tu.

Matched 1 – Dokonalý pár

Reading copy. Recenzia tu.

Inkarceron

Inkarceron je väzenie. Nepredstaviteľne obrovské s vlastným systémom odkiaľ ani kam sa nedá dostať. „No v každom väzení sú štrbiny.“ Tí čo sú vo vnútri neveria, že existuje aj Vonkajší svet. Tí, čo sú vonku, ho považujú za raj. Inkarceron mal byť experiment, pokus o svet, kde by sa všetci zločinci, vrahovia, zlodeji… umiestnili, dostali vzdelanie, zdravotnú starostlivosť, začali by nový a lepší život izolovaný od toho pôvodného. Lenže Inkarceron v ktorom žije Finn predstavuje hotové peklo. Žije v najhorších možných podmienkach, neverí že pochádza odtiaľ a verí, že na legendách o Sapphiquem, jedinom mužovi, ktorý odtiaľ ušiel, je kus pravdy. A na druhej strane je Klaudia, dcéra Strážca a mladé dievča žijúce v ťažko predstaviteľne modernom svete, ktorý dodržiava protokol minulosti.

Nebudem hovoriť viac. Inkarceron som začala čítať, lebo aj napriek pár mojím negatívnym postrehom stojí Matched 1 – Dokonalý pár za pozornosť a ja som si jednoducho chcela prečítať ďalší príbeh z kategórie young adult, fantasy, sci-fi a najmä s dystopickými prvkami. Inkarceron ma úplne pohltil, nemala som rada každú chvíľu kedy som musela knižku odložiť a aj napriek veľkému množstvu neprečítaných kníh na poličke a e-kníh v Kindle a tablete rozmýšlam, ako sa čím skôr dostať k druhému dielu.

Rozčítané

  • Ines de la Fressange – Se šarmem Pařížanky
  • Paolo Giordano – Osamělost prvočísel

Zakúpené

  • Tim Davys – Amberville
  • Catherine Fisher – Inkarceron
  • Denisa Fulmeková – Čakáreň
  • Matti Rönkä – Dobrý brat, zlý brat
  • Ines de la Fressange – Se šarmem Pařížanky
  • Tapas

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.