O knihách rok 2012 s knihami

Môj rok 2012 s knihami | december

31.12.2012

Nevědomý svědek

Tak v prvom rade musím povedať, že informácia na titulke „Detektivní román“ je dosť zavadzajúca. O žiadnu detektívku nejde. Dokonca ani o nejaké vyšetrovanie. Nevědomý svědek je skôr príbehom advokáta Gianrica Carofiglia o jeho osobnom živote a jednom prípade, v ktorom sa pokúsi dokázať nevinu Senegalčana Abdoua Thiama. Nie je to napínavé, nie je to nečakané, ale číta sa to dobre a má to niečo do seba.

Dcéra snehu

K najkrajším knihám, aké som v tomto roku prečítala sa pridáva ďalšia. Viac tu.

Divergencia

V poradí 100. kniha, ktorú som v tomto roku prečítala. Recenziu si môžete prečítať tu.

Luxus

Ani po niekoľkých dňoch po dočítaní neviem, ako mám Luxus ohodnotiť. Na jednej strane zaujímavý príbeh, lákavé prostredie, jednoduchá forma i keď spočiatku viacero osôb medzi ktorými som mala problém sa orientovať, to celé zasadené do luxusného prostredia Manhattanu na konci 19. storočia. Na druhej strane, niečo mi tam vadilo, ale neviem presne pomenovať čo. Celkovo by som to videla na lepší priemer, pretože koniec koncov, na pokračovanie som zvedavá.

Ti, kteří kradou mangoPreto s LebomPredohraDaj si pozor na želania

Ti, kteří kradou mango

Ďalšia zbierka poviedok z youngbooks.cz. Napísali ich mladý spisovatelia pod vedením Reného Nekudy v rámci kurzu tvorivého písania. Na začiatku každej poviedky je stručne a zaujímavo predstavený autor danej pooviedky. Tie sú veľmi rôznorodé a s mangom až tak moc nesúvisia. Medzi najlepšie by som zaradila Neodeslaná pohlednice, Něco na zub, Žal se odkláda, změna termínů, Syrečkové starosti, Koláčky a Bez názvu.

Preto s Lebom

Štvorriadkové aforizmy na sedemdesiatich stranách od slovenského autora. Prečítane vo vlaku na ceste z Horného Lidča po prvé pole. Možno druhé, neviem, už bola tma. Je to naozaj krátka zbierka, ktorá sa číta rýchlo. Až mi to bolo ľúto. Síce sa mi pár aforizmom až tak moc nepáčilo, ale inak mnohé boli trefné a vtipné. Takže celkovo veľmi podarený počin. Asi si zoženiem aj prvotinu Ale.

Predohra

Po mnohých kladných recenziách a skutočnosti, že má iba 184 strán, som v rámci predvianočného oddychovania siahla po tejto knihe. Rozpráva o vysokopostavenej Arianne Blakovej z New Yorku, ktorá má na prvý pohľad všetko. Verného manžela, výborne platenú prácu, ktorá ju baví, skvelé rodinné zázemie, pekný vzťah s dcérou. Potom musí nečakane odletieť do Miami a po ceste stretne Jeho. Takže nikoho neprekvapí, že mu podľahne, že sa stretnú aj po návrate do New Yorku, že to bude mať nejakú trhlinku, ktorá ich vzťah naruší. Nakoľko je v románe viac sexu ako v bežných románoch, dostal nálepku erotický. Chytrý marketigový ťah. Za mňa je to len nudný príbeh o bohatej Arianne, ktorá stratí hlavu pre fešáka z nižších pomerov. Nespočetnekrát ohraný motív, čo by nevadilo, keby bol napísaný zaujímavo.

Daj si pozor na želania

Recenzia tu.

Bílý kůň

Bílý kůň

Recenzia v predchadzajúcom príspevku.

Rozčítané

  • David Mitchell – Atlas mraků

Zakúpené

  • Eowyn Iveyová – Dcéra snehu
  • Filip Doušek – Hejno bez ptáků
  • Alex Adams – Bílý kůň (e-kniha z palmknihy.cz)

z abcknihy.sk

  • Khaled Hosseini – Tisíce planoucích sluncí
  • Veronica Roth – Rezistencia
  • Sylvia Day – Obnažená

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.