O knihách rok 2012 s knihami

Môj rok 2012 s knihami | august

31.8.2012

Probuzení

Hoci mám rozpozeraných viacero seriálov, chcela som začať s ďalším. Dobré hodotenie u Upírych denníkoch ma nalákalo práve na tento a keďže je natočený podľa kníh, chcela som začať s nimi. No už si nemyslím, že ich niekedy prečítam všetky. Prvý diel ma ani zďaleka nezaujal tak, ako som očakávala.  Našťastie má iba 232 strán, veľmi jednoduchý dej a nie moc postáv, takže než som dospela do bodu, že ma to naozaj prestáva baviť, bol už koniec. Čítala som viaceré názory, že seriál je omnoho lepší ako knihy, tak mu asi aj napriek slabšej knižnej predlohe dám šancu.

Rozvod

Neviem, či to autorka napísala podľa skutočnej udalosti, ale verím tomu, že podobné príbehy sa bohužiaľ dejú. Je to smutné a určite si táto téma zaslúži viacej pozornosti. Ale ak vezmem knihu len s pohľadu príbehu a zaujímavosti, tak musím skonštatovať jedno obrovské sklamanie. Už na začiatku som tušila, že mi Rozvod nesadne a nebude ma baviť. Stalo sa. Na druhej strane, som rada, že autorka z hlavnej hrdinky nespravila úplnu chudinku, čo spravilo dej aspoň trochu zaujímavejším i keď v jednej situácii som to „hrdinstvo“ Denise vôbec neverila.

Takže na jednej strane téma o ktorej sa dá písať veľa (a myslím že by sa aj malo), ale spôsob, akým je kniha napísaná ma nijako nezaujal a miestami sa mi až nechcelo dočítať ju do konca.

Kazateľ

Detektívky od Läckbergovej mám rada. Pôsobia na mňa pomerne realistickým dojmom, autorka rozvíja aj osobný život hlavných hrdinov, príbeh máva zaujímavú zápletku, dej sa číta jednoducho a nemáte problém jej uveriť, že toto sa vo Fjällbacke mohlo naozaj stať. Po Kamenárovi a skvelej Ľadovej princezne som sa preto pustila aj do Kazateľa. A ako predtým, ani teraz som nebola sklamaná. Jediné malé bezvýznamné múnus by som dala veľkému počtu ľudí kde mi pomerne dlho trvalo, než som sa zorientovala. Na druhej strane, bez toho by taká zápletka nebola možná.

V mene otca

Tak ma napadlo rozšíriť okruh prečítaných kníh od finalistov Anasoft Litera. Celkom podarený román 27 čiže smrť robí umelca som čítala pred štvrťrokom a po nedávnom obnovenom členstve v piešťanskej knižnici som si domov priniesla ďalší titul. Anotáciu som nečítala a vôbec som netušila do čoho idem. Najprv ma prekvapil malý rozsah (112 strán), neskôr aj kvalita. Kniha sa síce nečíta dlho, ale o jednoduché čítanie nejde. Myslím, že po nejakom diele od Vlada Ballu ešte siahnem.

Jachting od A do Z

Jednu dovolenku som toto leto strávila na jachte a kapitán mal pre posádku pripravené dve knižky o jachtingu. Mňa zaujala viacej táto. Je pre začiatočníkov, respektíve najmä pre deti, s vtipými a trefnými obrázkami, zrozumiteľne a pútavo napísaná. Počas týždňovej plavby som ju prečítala dvakrát.

Vesmír v tweetech

Reading copy, recenziu zverejním začiatkom septembra. Kiež by bolo viac podobných kníh.

Zakúpené

  • Mika Waltari – Karin Månsová
  • Per Olof Ekström – Tancovala jedno leto
  • H.-K. Rönblom – Kto obesil samovraha?
  • Gunnar Mattsson – Princezná
  • Jan Wallentin – Strindbergova hvězda (e-kniha z kosmas.cz)
  • Bear Grylls – Vzhůru (e-kniha z kosmas.cz)

Vyhrané

  • Stacy Schiff – Kleopatra

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.