O knihách rok 2012 s knihami

Môj rok 2012 s knihami | apríl

29.4.2012

Neviditelný

Reading copy. Recenzia tu.

Indická nevěsta

Tak po sklamaní zo začiatku roka tuším prichádzajú samé milé prekvapenia. Minulý mesiac to bola Zimní oběť, pred pár dňami Neviditelný a teraz ďalšia severská detektívka, ktorá ma na pár hodín maximálne pohltila. Karin Fossum zvolila pomalšie tempo ako Mari Jungstedt, ale príbeh bol fantastický. Záver možno niektorých sklame, ale myslím, že autorka ho ani lepšie napísať nemohla. Indická nevesta mi prišla ako také puzzle, kedy postupne skladáte jednotlivé časti aj keď občas sa netrafíte a musíte ich prehodiť. Ale robíte to pomaličky, postupne a nikam neponáhľate, aj keď už túžite vidieť výsledok.

Jedz, modli sa a miluj

Film Eat, Pray, Love som videla v novembri 2010 a pamätám si, že sa mi vôbec nepáčil. Do knihy som sa preto nehrnula, ale keď ju dal martinus za 4,90€ ( e-kniha), tak som si ju kúpila. Začítala som sa vo vlaku cestou domov a dočítala som cestou do školy. A kniha ma veľmi bavila. Dokonca, hoc Taliansko nie je zrovna moja najobľúbenejšia krajina, práve prvá kapitola sa mi páčila najviac. Ale nadchla ma aj druhá a tretia časť. V neposlednom rade som si užívala, že od januára som sa opäť dostala ku knihe v slovenčine.

Box 21

Reading copy. Recenzia tu.

Letní smrt

Letní smrt je síce písaná podobne ako Zimní oběť, ale príbeh už trochu pokrivkáva a po odznení prvotných pomerne nadšených dojmoch pripúšťam, že nešlo o tak skvelú detektívku, ako v prípade autorovej prvotiny zo série s Malin Forsovou. Možno preto, že príbeh zabehol do viac osobnej roviny, ani to rozuzlenie ma nenadchlo hoc vinníka by som sama neuhádla. No neviem, mám z toho zmiešané pocity. Mons Kallentoft je bezpochyby dobrý spisovateľ, ale tá pointa mi nesadla. Dokonca ani to horko v Linköping som si nevedela predstaviť. Každopádne dúfam, že Host vydá aj ďalšie tri knihy zo série.

– Horkost je téměř nesnesitelná. Léto plus oheň rovná se sauna. „Tady by se nelíbilo ani Finům,“ řekne Zeke, jako by četl Malininy myšlenky.  –

Priateľ do dažďa

Podobne ako pred rokom, aj teraz dal martinus.sk päť e-knih na 30 dní zadarmo. Priateľ do dažďa bola prvá do ktorej som sa pustila. Na začiatku som si nemyslela, že ma to bude baviť. V polovici mi bola Emmi hrozne nesympatická a nechápala som, ako vôbec môže taká komunikácia trvať. Na konci som si povedala Wow! Priateľ do dažďa je perfektná kniha.

Mozkoman

Netuším prečo, ale aj keď ma nejaká kniha vyslovene nebaví, prečítam ju až do konca. Nejak stále dúfam, že príde niečo zaujímave, niečo prevratné, niečo, kvôli čomu sa oplatí ju dočítať. Mozkomana som čítala dlho, odkladala po pár stranách a medzi tým prečítala mnoho ďalších kníh.  Asi v polovici som to zabalila a knihu vrátila do knižnice. Myslím, že je to prvá kniha, ktorú som nedočítala.

Lord John a ztracený deník

Reading copy. Recenzia tu.

Rozčítané

  • Antti Tuomainen – Léčitel

Zakúpené

  • Alexandra Salmela – 27 čiže smrť robí umelca
  • Voda ve vesmíru, na zemi, v životě a v kultuře
  • 100 nejkrásnějších receptů časopisu F.O.O.D.
  • Kateřina Tučková – Žítkovské bohyně (e-kniha z ebux.cz)

Vyhrané

  • Walter Kirn – Aktivní anděl

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.