Adamkova knižnica O knihách

Milá knižka o milej Astrid Lindgrenovej

18.7.2018

Oh, kiežby boli všetky životopisy, ako tento. Pútavé, milé a citlivo ilustrované.

Kniha Astrid Lindgrenová, novinka z vydavateľstva Ella&Max, je životopis pre deti, ale zamilujú si ho aj dospelí. Obzvlášť tí, ktorí vyrastali na príbehoch o Pipi Dlhej Pančuche, Deťoch z Bullerbynu, Madynke, Emilovi a mnohých ďalších.

Na sto stranách je celý život výnimočnej švédskej spisovateľky detských kníh. Od samého detstva, ktoré strávila na vidieku, dospelosť, spisovateľskú dráhu, inšpirácie k tvorbe až po jej úmrtie. Vedeli ste, že sa dožila úctyhodných 94 rokov? A na svoju dobu bola celkom rebelka.

Astrid Lindgrenová mala rodičov, aké si zaslúži každé dieťa, poznala prácu, ale ona i súrodenci mali veľa slobody a hier, čo sa odrazilo v jej spisovateľskej tvorbe. Každá dvojstrana predstavuje dôležitú kapitolu zo života.

Bola to mimoriadne všímavá osoba, do svojich kníh prepašovala vlastné zážitky, reálne osoby i krátke okamihy. Sám život autorky bol zaujímavý, naviac kniha je doplnená nádhernými citlivými ilustráciami. A čerešničkou na torte sú citáty z jej kníh i života. Mnohé by mali sprevádzať rodičov pri výchove.

Knižkou Astrid Lindgrenová je radosť listovať a na poličke sa bude vynímať. Ja som na jej knihách nevyrastala, hoci ich samozrejme trochu poznám. U Adamka to ale napravím a tie najznámejšie budeme mať doma.

Je to skrátka klenot a ja mám radosť, že si k nám našiel cestu. Budem z nej veľa čerpať a ešte sa k nej veľakrát s láskou vrátim. No najviac sa teším, až ju predstavím Adamkovi.

5,5/5

____
Za poskytnutie knihy k recenzii ďakujem vydavateľstvu Presco Group – Ella&Max. Hrnček s Pipi vyrába firma Muurla, my zaň ďakujeme favi.sk.

You Might Also Like

2 komentáre

  • Reply Jana 22.7.2018 at 21:13

    Ty ilustrace jsou tak krásné. Koupím to nějakému dítěti, ale předtím si to sama přečtu a ofotím 😀

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.