CZ a SK O knihách poviedky a novely

Lucie Gromusová – Malá velká domů

25.2.2013

Lucie Gromusová - Malá velká domůUž som sa začínala báť, že z youngbooks si prečítam len negatívne, smutné, dramatické či realistické príbehy. Našťastie Malá velká domů patrí do kategórie humor, tak som sa konečne vo vlaku aj zasmiala (tie krátke príbehy sú ako stvorené na čítanie do vlaku).

Autorka popisuje v trinástich poviedkach život hlavnej hrdinky od detstva až po… no hovorme tomu dospelosť. Obzvlášť tie prvé sú podané nádhernou detskou úprimnosťou, ktorá vás dostane. Nad udalosťami sa zamyslíte, ale hlavne pobavíte. Pomsta za smrť škrečka, prvýkrát do škôlky, zlozvyk s cucaním palca, kamarátstvo, detská túžba po úžasných nových veciach zo Západu, dramatický krúžok, puberta, počítačový tábor…

Kniha je veľmi krátka, má len 64 strán, čo je na jednej strane škoda, lebo je fakt skvelá a ja som chcela čítať ďalej. Na druhej strane, našťastie, lebo som skončila s čítaním vo vlaku tesne pred Púchovom a normálne by som si ani nevšimla, že už mám vystupovať a zviezla sa až niekde do Košíc. No a ako by som sa odtiaľ o polnoci dostala domov, to fakt netuším.

Knihu Malá velká domů vydalo nakladateľstvo youngbooks a na ich stránkach ju i v elektronickej podobe (MOBI, ePub a PDF) môžete zakúpiť. Mimochodom, táto novela vznikla ako bakalárska práca na Literárnej akadémii.

You Might Also Like

2 komentáre

  • Reply Lucie Gromusova 11.3.2013 at 15:56

    Diky!

  • Reply Letná knihomoľská výzva – spoznaj našich spisovateľov | Orvokki's blog 14.6.2014 at 08:16

    […] Jana Šrámková, Člověk Gabriel od Kateřiny Dubskej, Buzíčci Jana Folného alebo poviedky Malá velká domů či Den v nedohlednu. Môžete to brať ako tipy ak neviete, čím […]

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.