O knihách

Lisabonské kníhkupectvá

11.5.2022

Keď sme pred desiatimi týždňami prišli do Lisabonu, zadala som do vyhľadávača „best bookstores Lisboa” a mala som v pláne si tie NAJ postupne prejsť. Ale portugalci asi milujú knihy, celé mesto je posiate kníhkupectvami a antikvariátmi, mnohé sa do žiadneho zoznamu ani nedostanú, pritom tá atmosféra z nich dýcha až von. Naviac pekné knihy sa dajú nájsť aj v rôznych concept stores a obchodoch s bytovými doplnkami, múzejných a dizajnových obchodoch. A tých je v Lisabone tiež veľa. Tak tu len malý výber niektorých kníhkupectiev, ktoré som navštívila. Lisabon je raj pre knihomoľov. O parkoch s lavičkami a stromami nad nimi ani nehovorím. Najviac kníh som prečítala v Jardim Da Estrela, Jardim Gulbenkian a Jardim do Torel.

  • Palavra De Viajante je kníhkupectvo pre milovníkov cestovania a ďalekých krajín. Zohnala som tam knihu Wild Guide Portugal a rozšírila svoj wishlist o ďalšie super knihy.
  • Feira dos Alfarrabistas nie je knihkupectvo, ale pravidelný sobotňajší knižný trh.
  • Under the cover je malý obchodík, kde sa zameriavajú na magazíny a časopisy. Ja som tam chodila pravidelne, je cez cestu od záhrad Gulbenkian.
  • Livraria da Travessa je pekné kníhkupectvo medzi botanickou záhradou a Jardin de Principe Real.
  • Bertrand na Rua Garrett je najstaršie stále fungujúce kníhkupectvo na svete. Úprimne, nie je to žiadna pecka, ktorá vám vyrazí dych, navštívila som kníhkupectva s oveľa lepšou atmosférou. Ale klobúk dolu, že vydržali tak dlho. Spomínaný trh sa koná v uličke vedľa.
  • Antikvariátov je po meste nespočet, tak vyberám úplne náhodne Livraria Antiga do Cormo.
  • Kníhkupectvo a bar Menina e Moça nájdete na ružovej a často fotenej adrese Rua Nova do Carvalho.
  • Ler Devagar (v preklade to znamený “čítaj pomaly”) v známej, hiprsterskej a pôsobivej LxFactory. Častý turistický a instaphoto cieľ, pretože bicykel vo vzduchu, streetart a foodporn okolo.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.