Adamkova knižnica O knihách

Leporelá pre malých-väčších drobcov

22.8.2017

Už som písala o leporelách pre najmenších aj o Adamkových obľúbených hračkách. Dnes som si pripravila ďalší článok z kategórie „ako sa s Adamkom hráme“. Adamko posledné týždne pokročil s pasením koníkov a držaním predmetov, takže nie je odkázaný iba na pasívne sledovanie veľkých leporel.

Vedú uňho dva druhy knižiek. Prvé sú farebné leporelá s veršovaným príbehom z nakladateľstva Junior. O mravenečkovi z lesa, O kuriatku z dvorčeka, O kachničce od rybníčka. Myslím, že viac ho baví počúvať môj hlas, ako mu ich čítam. Najradšej si ľahne, pozerá a počúva. A keď ho pritom hladkám po chrbátiku, spokojnosť najvyššia.

Druhé sú knižky Kto je tam? Tak sa volá séria z vydavateľstva Svojtka&Co, ktorá nás s Adamkom baví najviac. Vždy to pojmem ako hru, pretože Adamko ešte ani nevie, čo sú to tie zvieratá a že ich bude raz rozoznávať. Takže keď sa niečo schováva, zakryjem sebe alebo Adamkovi oči. Keď sa spomínajú uši, pohladkám ho na ušiach. Bublinky a vlnky? Prstom mu ich nakreslím na brušku. Každé poodhalenie okníčka sprevádza moje nadšenie a následne Adamkov úsmev. Pretože úsmevy, to mu ide. Myslím, že s týmito knižkami sa budeme baviť ešte dlho.

Uhádneš, ktože sa tam schováva? Kto to je? Všade čakajú zvieratká, ktoré sa chcú s tebou hrať. Stačí ich nájsť a spoznať. Ale rýchlo, než ti utečú! Toto hravé leporelko je svojou jednoduchosťou, názornosťou a veľkosťou určené pre najmenšie deti, ktoré sa pomocou vyťahovacích okienok nie len naučia rozpoznávať zvieratká žijúce v pralese, ale precvičia si aj šikovnosť prstíkov. zdroj: svojtka.sk

Podobnú knižôčku máme aj Kukuk, kto je tam? od Pro solutions. Zvieratká v nej sa dajú zobraziť jednoduchým posunutím prstom, netreba ťahať na kraji knižky, čo ide o niečo ťažšie. Posledným leporelom, ktoré máme, je Kačenka. Tiež zo Svojtky. No to je len na krátke zabavenie, kedy Adamkovi ukazujem obrázky. Zatiaľ ho veľmi nezaujíma, ešte k tomu je celkom ťažké, takže ani do ruky si ho veľmi neberie.

S malými leporelami a knižkami máme na nejakú dobu vystarané. Zatiaľ sme len na začiatku toho, ako ich môžeme využiť. Teším sa, keď bude o pár mesiacov Adamko viac chápať obrázky, keď sa začne učiť, aké zvuky vydávajú rôzne zvieratká, ktorí sa v nich vyskytujú. Dovtedy ho budem s nimi zoznamovať hravou formou.

You Might Also Like

2 komentáre

  • Reply MiniPédia pre najmenších | Orvokki's blog 1.9.2017 at 08:03

    […] leporelách pre najmenších a leporelách pre malých-väčších prichádza článok o leporele pre… väčších-malých? No proste pre detičky vo veku 1 až […]

  • Reply Najlepšie knihy pre deti okolo prvého roka | Orvokki's blog 22.4.2018 at 10:19

    […] to Leporelá pre najmenších, pokračovali Leporelá pre malých-väčších drobcov. Je na čase pokročiť a ukázať knihy, ktoré zaujímajú ročného Adamka. Väčšina ho baví […]

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.