O knihách poviedky a novely

Kocúr Flouk a myš Líla

27.10.2015

Flouk a Lila

Autor: Petra Dvořáková
Názov: Flouk a Líla
Rok vydania: 2015
Vydavateľ: HOST
Počet strán: 104

. . .

Flouk je kocúr a Líla myš. Kocúr a myš je celkom populárna dvojica, lenže Líla nie je len taká obyčajná myš. A vlastne ani Flouk nie je len tak nejaký obyčajný kocúr. Líla je myš počítačová a Flouk patrí slečne Kamilke, ktorá pracuje v mrakodrape. Nie každý kocúr môže chodiť so svojou paničkou do práce a ešte k tomu do mrakodrapu. A naviac dokáže čarovať.

Flouk a Líla je roztomilá kniha pre deti, ktorá jednoduchou a zábavnou formou trošku načrtne, čo je to vlastne ten on-line svet, aké pocity môžeme zažiť pri hraní počítačových hier a že nie je kamarát ako kamarát. Je to kniha, ktorá si priam žiada, aby si ju deti čítali spolu s rodičmi a mohli o dobrodružstvách z mrakodrapu ďalej diskutovať. Príbehy naviac dopĺňajú nádherné ilustrácie Katky Hikadovej.

Pýtate sa, prečo čítam detské knihy aj keď mám už 26 rokov? Na detské knihy totiž nie je nikdy neskoro. Detské knihy sú čarovné a myslím, že tomu nášmu dospeláckemu životu občas prospeje, keď sa na svet pozrieme detskými očami. Knihy pre deti ma skrátka bavia a ani Flouk a Líla nie je výnimkou.

Ale priznávam, že moje sympatie si získala aj samotná autorka, a to po autorskom čítaní práve z tejto knižky a debate o jej knihách no i živote. Flouk a Líla je moje zoznámenie sa s jej tvorbou. A už sa neviem dočkať, až sa pustím aj do knižiek, ktoré napísala pre dospelých, alebo oceňovanej Julie mezi slovy.

3,8/5

Podzimni knizni veltrh Havlickuv Brod 05

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Svět knihy v sobotu | Orvokki's blog 15.5.2016 at 17:56

    […] Dvořákovej. Ktorá ma minulý rok dostala detskou knihou Flouk a Líla, takže je čas na ďalšiu jej […]

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.