knižné info

Rudý kapitán na filmovom plátne

9.9.2015

Blogtour Dominik Dan - Rudy kapitanVždy, keď sa dozviem, že moja obľúbená kniha sa začala nakrúcať, spozorniem. A spozorniem, aj keď sa naši (či už českí alebo slovenskí) tvorcovia pustia do spracovania zaujímavého námetu. Rudý kapitán spája oboje.

Meno Michal Kollár nie je v našich filmových končinách ešte úplne známe, ale nováčikom v tvorbe filmu tiež nie je. Objavuje sa pri krátkometrážnej komédii Prirodzená smrť i celovečernom filme Poslední plavky (zahrali si ňom známi herci ako Petr Čtvrtníček či Kristína Farkašová). Na ďalších českých a slovenských filmoch spolupracoval ako producent. Za zmienku určite stojí výborná slovenská dráma Dom s Judit Bárdos v hlavnej úlohe alebo české Líbanky s Aňou Geislerovou. Rudý kapitán bude preňho určite výzva a verím, že nás divákov prekvapí.

Oldřich Kaiser, Martin Finger, Michal Suchánek, Marián Geišberg či Ladislav Chudík sú veľmi známi herci, ktorí sa vo filme Rudý kapitán objavia. Tá najhlavnejšia úloha ale nepatrí žiadnemu našemu hercovi. Hlavného detektíva, postavu Richarda Krauza, si zahrá poľský herec Maciej Stuhr. Vidieť ste ho mohli napríklad vo filme eŠteBák, kde si po boku Jiřího Mádla, Onďreja Vetchého, Táňni Pauhofovej a Szidi Tobias, zahral postavu Jaceka. Ale na svojom konte má filmov podstatne viac, naviac pochádza z filmárskej rodiny a na Polish Film Awards pred dvoma rokmi získal cenu za najlepšiu hlavnú mužskú rolu.

Kde sa natáčalo? „Prvá klapka padla 24. júna 2014 v Olomouci, hoci sa film chystal už viac než štyri roky predtým. Natáčalo sa aj v okolí Olomouca (Šumperk, Žermanice), na diaľnici u Lovosic, v Tepliciach, Prahe, Brne, na lúke za barrandovskými ateliérmi či tiež v centre Bratislavy (Špitálska ulica, Most SNP, kúpalisko Delfín). Bitka sa filmovala v Krakove.“ (zdroj: Santino7 na csfd.cz)

A podľa traileru to nevyzerá vôbec zle. Však posúďte sami.

Oficiálna anotácia

Příběh se odehrává v horkém létě roku 1992, půl roku před rozdělením Československa. Mladý detektiv Richard Krauz se dostává k novému případu – na hřbitově byla vykopána mrtvola kostelníka Kloknera s hřebíkem v hlavě. Krauz zjišťuje, že za jeho umučením stojí bývalá StB a nikdy nenalezený spis zachycující zločiny kněží, na jehož základě StB církev vydírala. Případem posedlý Krauz se vydává napříč rozpadajícím se Československem hledat muže, ke kterému vedou všechny stopy: Rudého kapitána, specialistu na „konečné“ výslechy. Krauz však není sám, kdo ho hledá…

. . .

Na samotný film si ale ešte chvíľu počkáme, premiéra je naplánovaná až na budúci rok. Zatiaľ nám musia stačiť fotky z nakrúcania.

Biskup Jastrab 2 Biskup Jastrab Canis 2 Canis Farář Janetka Kapitán Krauz 2 Krauz 3 Krauz 4 Krauz 5 Krauz a Burger 2 Krauz a Burger 3 Krauz a Burger Krauz Ladislav Chudík jako Janetka, režisér Michal Kollár Marika 2 Marika Oddělení 2 (Krauz - Maciej Stuhr, Burger - Marián Geišberg, Canis - Martin Finger, Váňa - Ivan Vodochodský, Hanzel - Peter Barták Oddělení 2 Oddělení Pitevna Raninec 2 Raninec Váňa a Kuky Váňa

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.