Adamkova knižnica O knihách

Kam ses schovala, lištičko?

12.6.2019

Túto knižku kúpila Adamkovi moja mama. Už ani neviem k akej príležitosti, asi len tak, to ona tak robí. Obaja sme si ju okamžite obľúbili. Má malý formát, pevné strany, nádherné farebné ilustrácie a na každej strane hľadáme líštičku, ktorá sa niekde ukrýva. Stránky obsahujú výrezy, ktoré poodhaľujú niečo na ďalšej strane. Tie mimochodom perfektne a hravo fungujú z oboch strán. Do detailov premyslené.

Kam si sa schovala líštička? Vidím tvoj špicatý noštek!
Aha, to nie si ty. To je ospalá lienka.
Kam si sa schovala, líštička? Vidím tvoj huňatý chvost!
Aha, to nie si ty. To je veverička na konári.

A tak ďalej stranu za stranou. Nastražené uši sú nakoniec netopierove, medzi stromami skáče jeleň a my líštičku stále nevidíme. Je totiž schúlena v nore u maminky.

Je to taká malá ňuňuňu knižka, Adamko sa veľmi rýchlo chytil na hľadanie, smeje sa, keď vidíme nejakú časť, pýta sa “Kde je?” keď zistíme, že to líštička stále nie je. A pritúli sa ku mne na poslednej strane, tak ako je líštička pritúlena k maminke. Proste rozkošné.

Stránky majú aj drobné drážky, ale sú dosť úzke, Adamkovi sa po nich ešte zle chodí, v tomto sú preňho zatiaľ lepšie leporelá Cestuj prstem o ktorých som písala včera.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.