O knihách

Jennifer L. Scott – Lekcie madam Chic

18.3.2014

Jennifer L. Scott - Lekcie madam Chic

Autor: Jennifer L. Scottová
Názov: Lekcie madam Chic – 20 tajomstiev štýlu, ktoré som odhalila v Paríži / Madame Chic
Rok vydania: 2014
Vydavateľ: Ikar / Mladá Fronta
Počet strán: 304
Orig. názov: Lessons from Madame Chic: The Top 20 Things I Learned While Living in Paris

. . .

Jennifer, dievča z južnej Kalifornie, mala možnosť stráviť polročný študijný pobyt v Paríži. Už to samo o sebe bolo pre ňu obrovské šťastie, najväčšie prekvapenie ju však čakalo po príchode. Bývala u aristokratickej rodiny, ktorá má štýl v krvi. A Jennifer sa tak okrem umenia naučila aj francúzskej elegancii.

Lekcie madam Chic je dvadsať kapitol, ktoré zhrňujú to najdôležitejšie, čo si Jennifer z Paríža odniesla. Popisuje svoje skúsenosti, veselé zážitky a cestu za umením užívania si života plnými dúškami. Okrem pôvabnej madam Chic sa veľa priučila aj od bohémskej madam Bohemienne. Obe dámy, hoci rozdielne, boli pre autorku vzorom a obrovskou inšpiráciou.

V troch častiach poodhaľuje, ako sú na tom Francúzsky s diétou a cvičením, štýlom a krásou a ako vedú dobrý život. V každej z dvadsiatich kapitol píše o jednoduchých zmenách, vďaka ktorým ona sama zaviedla francúzsky štýl do svojho života aj po návrate z Európy.

Dozviete sa, prečo majú Francúzsky dobrú postavu, ako si vychutnávajú jedlo i ako sa udržujú v kondícií, hoci posilňovne ich nebavia. Zistíte, že mať obrovský šatník nie je vždy výhra a vyzerať dobre sa dá aj bez neho. Za výnimočnú chvíľu, na ktorú odkladáme kryštálovu sadu alebo luxusné oblečenie, pokladajú Francúzky podľa Jennifer dnešok. Navrhuje brať ako spoločenskú udalosť svoj život a vždy používať to najlepšie, čo máme. Odporúča zbaviť sa novodobého materializmu, vyhľadávať umenie, zdokonalovať myseľ, žiť vášnivo a nájsť si jednoduché radosti.  To neznie zle, všakže?

Lekcie madam Chic je príťažlivo napísaná knižka, ktorú si s radosťou vychutnáte, ak ste žena. Jennifer neprichádza so žiadnymi prevratnými novinkami ani šokujúcimi tajomstvami. Väčšinu z nich asi každá z nás pozná. Jednoducho iba napísala svoje skúsenosti z pobytu v Paríži. Ale napísala to naozaj sympaticky a asi nejedná čitateľka po dočítaní prehodnotila pár vecí v svojom živote.

Presne ako bola madam Chic pre Jennifer inšpiráciou, tak isto môže byť podnetná aj pre nás. Či už je to pravidelné vychutnávanie si stolovania, zjednodušenie šatníka, viac pohybu alebo nájdenie si každodenného rituálu, ktorý nám vyčarí úsmev na tvári. Knihu by som určite ocenila v teenagerskom veku, ale i teraz bolo pre mňa jej čítanie prínosné a najmä príjemné.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.